Tréner Maďarov po historickom víťazstve: Keď zomriem, uctia si ma minútou ticha!

Tréner maďarských futbalistov Marco Rossi Tréner maďarských futbalistov Marco Rossi Zdroj: SITA/AP/Anna Szilagyi

WOLVERHAMPTON - Ako o zázraku hovoril tréner maďarských futbalistov Marco Rossi o senzačnom víťazstve 4:0 v Lige národov vo Wolverhamptone proti Anglicku. Outsider skupiny A3 zdolal futbalovú veľmoc druhýkrát počas desiatich dní a v skupine "smrti" sa vyšvihol prekvapivo na čelo pred Nemecko a Taliansko.

Maďari nadviazali na štadióne Molineux na domáci triumf, prvý proti Anglicku od roku 1962. Dvakrát skóroval Roland Sallai, ďalšie góly pridali Zsolt Nagy a Dániel Gazdag. Anglicko záver dohrávalo bez vylúčeného Johna Stonesa.

"Anglicko je jedným z najsilnejších tímov sveta a na šampionáte v Katare bude patriť medzi favoritov. Uhrať takýto výsledok na ich pôde, to znie skoro ako zázrak," citovala Rossiho agentúra Reuters.

Chcem zanechať nezmazateľnú stopu

Mužstvo talianskeho kouča nastrieľalo vonku Anglicku štyri góly ako prvý tím po 69 rokoch. Naposledy sa to podarilo práve Maďarom na čele s legendárnym Ferencom Puskásom pri slávnej výhre 6:3 vo Wembley.

"Ak sa vo futbale dejú zázraky, nie je ľahké ich opakovať. Sme šťastní, ale musíme zostať nohami na zemi," upozornil Rossi. Maďarsko vyhralo v Anglicku o štyri góly a s čistým kontom ako prvý tím v histórii.

Roland Sallai a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

"Keď som prijal túto prácu, povedal som prezidentovi a premiérovi, že chcem zanechať v Maďarsku nezmazateľnú stopu. Myslím, že už sa to podarilo. Som si istý, že až jedného dňa zomriem, uctia si ma na štadiónoch po celom Maďarsku minútou ticha," dodal 57-ročný tréner, ktorý s národným tímom zaujal už na minuloročnom Eure. V ťažkej základnej skupine uhral remízy s majstrami sveta Francúzskom a Nemeckom a do poslednej chvíle siahal na postup.

Viac o téme: Anglicko Maďarsko Liga národov Marco Rossi