VIDEO Peter Sagan po pretekoch opäť perlil: Dnes to bolo celkom v pohode, aj krajina okolo bola pekná

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

BRUNNER - Juhoafrický cyklista Daryl Impey triumfoval v stredajšej 4. etape 83. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska. Jazdec stajne Israel-Premier Tech sa presadil v špurte a 190,8 km dlhú trasu z Grenchenu do Brunnenu zvládol za 4:14:09 h. Slovák Peter Sagan o popredné miesta nebojoval a do cieľa prišiel s desaťminútovou stratou na 134. mieste. Po pretekoch však v rozhovore prezradil, ako sa cítil počas etapy.

V stredu bola na programe pretekov Okolo Švajčiarska zvlnená etapa. V jej závere, necelých 20 km pred cieľom, čakalo na pelotón stúpanie 2. kategórie na Sattel (3,8 km, 7,6%), ktoré mohlo ako posledné výraznejšie zamiešať kartami v boji o etapové vavríny. Na ňom nakoniec odpadli viacerí jazdci a medzi najlepšími sa neudržal ani Peter Sagan. V popretekovom rozhovore priznal, že si musel oddýchnuť aj on, aj celý tím. "My sme dnes nemali žiadny tlak, pretože sme vyhrali včera a vedeli sme, že pred cieľom je ten ťažký kopec," zhodnotil včerajšiu etapu trojnásobný majster sveta.

V rozhovore pre RTVS ďalej opísal, čo sa dialo na trati viac ako 190 kilometrovej etapy. "Á, nič. Celkom pekné to bolo dnes. Aj prostredie a krajina," dodal vtipne jazdec tímu TotalEnergies.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Švajčiarska
  • Zdroj: TASR, Športky