Organizátori vyšli v ústrety Slovákom: Zmena dejiska kľúčového boja mladíkov o MS!

Víťazné oslavy slovenských mladíkov a fanúšikov v Trnave po góle Adama Grigera.Víťazné oslavy slovenských mladíkov a fanúšikov v Trnave po góle Adama Grigera. Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti odohrajú utorkový zápas o 5. miesto na ME hráčov do 19 rokov proti Rakúsku (17.00 h) napokon v Trnave. Organizačný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) vyhovel žiadosti Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a rozhodol o presunutí duelu play off o MS 2023 z NTC v Senci na Štadión Antona Malatinského.

Organizačný výbor vyšiel v ústrety SFZ, ktorý požiadal o zmenu dejiska. V prvých troch súbojoch mladých slovenských futbalistov, ktoré sa odohrali v Trnave, prišlo zverencov trénera Alberta Rusnáka podporiť množstvo fanúšikov. V zápase s Francúzskom zaplnilo hľadisko 5328 priaznivcov, s Talianskom až 8235 a s Rumunskom 3485, informoval SFZ na svojom webe.

Slováci a Rakúšania obsadili vo svojich skupinách tretie miesta a tak v utorkovom zápase zabojujú o miestenku na MS 2023 v Indonézii.

upravený program ME 19:

utorok 28. júna

zápas o 5. miesto (play off o MS)

17.00 Slovensko - Rakúsko (Trnava)

semifinále

17.00 Anglicko - Taliansko (Senec)
20.00 Francúzsko - Izrael (Dunajská Streda)

Viac o téme: Trnava SFZ Senec Slovensko U19 Rakúsko U19
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy