Hrozné správy z Ruska: Bol hviezdny brankár otrávený? Právnik aj reportér priblížili detaily

Ivan FedotovIvan Fedotov Zdroj: Profimedia

MOSKVA - V Rusku včera zadržali hokejového brankára Ivana Fedotova, ktorý je podozrivý z vyhýbania sa vojenskej službe. Na povrch teraz vyplávali ďalšie šokujúce správy.

Najlepší brankár uplynulej sezóny v KHL podpísal nedávno zmluvu s Philadelphiou Flyers, vedenie zámorského klubu zatiaľ nemá o svojej posile žiadne správy. Ruské médiá v sobotu informovali, že Fedotov ochorel na vojenskom registračnom úrade a musela ho odviezť sanitka. Vojenská prokuratúra sa predtým obrátila na hlavné riaditeľstvo Ministerstva vnútra Ruska, pretože brankár je podozrivý z vyhýbania sa vojenskej službe. 

Zrejme mohol byť otrávený

Fedotov však mohol byť otrávený, o čom svedčia aj slová brankárovho právnika. "Necíti sa príliš dobre. Dostal predpísané nejaké injekcie, ktoré ani nepozná. Nevypadá to vôbec dobre," priblížil situáciu Karl Månsson. Reportér ruského webu MatchTV tvrdí, že sa ruský brankár sťažoval na bolesti brucha, možnú otravu a mal mu byť diagnostikovaný zápal žalúdka. 

Ruský brankár Ivan Fedotov Galéria fotiek (2) Ivan Fedotov Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

V minulej sezóne bol Fedotov vyhlásený za najlepšieho brankára v KHL. Odchytal 26 zápasov v základnej časti, mal úspešnosť zákrokov 91,6 percenta. Začiatkom mája podpísal nováčikovský kontrakt s Philadelphiou. Vedenie "letcov" zatiaľ nemá o brankárovi žiadne informácie. "Vieme, že ho zadržali, situáciu vyšetrujeme. V tejto chvíli nemáme žiadne informácie," reagoval generálny manažér Philadelphie Chuck Fletcher.

Viac o téme: Philadelphia Flyers CSKA Moskva Ivan Fedotov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy