Sagan si môže vo Francúzsku napraviť chuť: Že je nespokojný, znamená, že je vo forme

Dylan Groenewegen, Peter Sagan a Wout Van Aert v záverečnom finiši tretej etapy TourDylan Groenewegen, Peter Sagan a Wout Van Aert v záverečnom finiši tretej etapy Tour Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

DUNKERQUE - Slovenský cyklista Peter Sagan v nedeľu zaznamenal najlepší výsledok na Tour de France od 10. etapy v roku 2020. V tretej etape 109. ročníka najslávnejších pretekov do poslednej chvíle bojoval o víťazstvo a napokon obsadil štvrté miesto. Záver mal ale búrlivú dohru a Sagan v cieli neskrýval rozhorčenie.

Trojica špurtujúcich pretekárov sa totiž v závere prudko pohla doprava, čím natlačila na bariéru slovenského cyklistu a ten následne nahnevane ukázal prstom na vedúceho jazdca priebežného poradia Wout Van Aerta z Belgicka. Pozitívum v nedeľnom incidente našiel šéf Saganovho tímu Jean-René Bernaudeau. "To, že je nespokojný, znamená, že je vo forme. Podstatné je, že ju našiel. Štve ho, že mal na víťazstvo a je normálne, že sa hnevá," uviedol Bernaudeau na adresu slovenského cyklistu.

Dylan Groenewegen, Peter Sagan Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

Po víkende v Dánsku mali cyklisti na programe voľný pondelok a presun do Francúzska. Už dnes si ale bude môcť Sagan napraviť chuť v ďalšej šprintérskej etape z Dunkerque do Calais. Tá môže dať šancu šprintérom i klasikárom a opäť ju môže poznačiť vietor. Piata etapa bude ale v stredu ešte náročnejšia, keďže cyklistov čaká "mini peklo severu". Prvýkrát od roku 2018 sa na Tour vráti časť trasy z Paríž Roubaix a až jedenásť úsekov na dlažobných kockách, kde si musia dať pozor aj favoriti na celkový triumf..

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články