Montreal stále nevie, či si vyberie Slafkovského: Toto je hlavná otázka, nad ktorou premýšľajú

Juraj SlafkovskýJuraj Slafkovský Zdroj: TASR - Martin Baumann

MONTREAL - Hokejový klub Montreal Canadiens sa stále nerozhodol, koho si vyberie ako číslo jeden v nadchádzajúcom drafte NHL. Priznal, že horúcim kandidátom je niekto z trojice Juraj Slafkovský, Shane Wright a Logan Cooley.

Montreal bude vyberať z prvej pozície prvýkrát od roku 1980. "Vyberať jednotku draftu je zrejme ťažšie ako hráčov z nižšej pozície. Nehľadáme iba hodnotného hráča, chceme do mužstva niekoho s tými správnymi vlastnosťami. Snažíme sa vybrať osobnosť, ktorá sa dokáže dennodenne vyrovnať s tlakom, ktorý prinesie post draftovej jednotky," povedal podľa nhl.com generálny manažér Canadiens Kent Hughes.

Prvé kolo draftu 2022 sa bude konať 8. júla ráno SELČ v montrealskom Bell Centre. "Kandidáti na pozíciu jednotky hrali v rôznych ligách na rôznej úrovni. Dokážeme sa na nich pozrieť a zhodnotiť si, čo momentálne dokážu. Ale zvládnu sa posunúť vyššie? To je hlavná otázka, nad ktorou premýšľame," prezradil myšlienkové pochody v klube historicky najúspešnejšieho účastníka NHL Hughes.

Viac o téme: Montreal Canadiens Draft Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy