VIDEO Peter Sagan zhodnotil štvrté miesto v 15. etape: Bol som na dobrej pozícii, akurát nevydalo

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

CARCASSONNE - Belgický cyklista Jasper Philipsen z tímu Alpecin-Fenix sa stal víťazom nedeľňajšej 15. etapy Tour de France. Presadil sa v záverečnom dlhom špurte 202,5 km etapy z Rodezu do Carcassonne pred krajanom Woutom Van Aertom (Jumbo-Visma), tretiu priečku obsadil Dán Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Peter Sagan v nedeľu bojoval o víťazstvo, ale napriek dobrej pozícii pred záverečným špurtom napokon nestačil na trojicu súperov a skončil na štvrtom mieste.

"Mohlo to byť lepšie aj horšie," začal hodnotenie 15. etapy pre RTVS s typickým smiechom Sagan, ktorý sa tesne nedostal na stupeň víťazov. "Neutrálne," dodal a pokračoval: "Prišli sme do šprintu a chalani urobili dobre, že som bol na dobrej pozícii, akurát nevydalo."

"Tá výkonnosť je, už sa dostáva do toho svojho ja a to štvrté miesto...No tak, šprint je šprint, raz to vyjde, raz to nevyjde," zhodnotil vystúpenie Tourminátora v etape športový riaditeľ TotalEnergies Ján Valach.

Cyklisti na 109. ročníku Tour de France majú pred sebou posledný súťažný blok. Po pätnástej etape Starej dámy je v pondelok na programe voľný deň. Následne po troch horských dňoch v Pyrenejách by sa v piatok mali dostať k slovu opäť šprintéri.

Viac o téme: Peter Sagan Juraj Valach Jasper Philipsen TotalEnergies
  • Zdroj: TASR, športky, RTVS