Plzeň uspela v Helsinkách a postup v Lige majstrov má na dosah, Kyjev v Poľsku remizoval

Gólové oslavy futbalistov Viktorie PlzeňGólové oslavy futbalistov Viktorie Plzeň Zdroj: TASR/AP/Mikko Stig

HELSINKI - Futbalisti Viktorie Plzeň uspeli v stredajšom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na trávniku HJK Helsinki 2:1. Už v 6. minúte otvoril skóre Tomáš Chorý, na vyrovnávajúci zásah domácich odpovedal v 57. minúte Jan Kopic. V drese hostí nastúpil v závere riadneho hracieho času slovenský útočník René Dedič.

Olympiakos Pireus remizoval na ihrisku Maccabi Haifa 1:1. Bezgólové výsledky sa zrodili v dueloch Dynamo Kyjev - Fenerbahce Istanbul (hralo sa v poľskom Lódži) aj NK Maribor - Šeriff Tiraspoľ.