VIDEO Najväčší simulant na futbalových trávnikoch? Neymar si ďalším filmovaním vypýtal penaltu!

Neymar a Genta Miura v súboji o loptuNeymar a Genta Miura v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Hiro Komae

SUITA - Brazílčan Neymar je vychýreným kanonierom, ale patrí aj medzi tie futbalové hviezdy, ktoré sa častokrát až príliš ochotne dostávajú na zem. Ofenzívna brazílska hviezda PSG svoju povesť potvrdila aj na japonskom turné na štadióne Panasonic v Suite, kde hviezdy PSG prevalcovali japonského súpera Gamba Osaka vysoko 6:2.

Rozhodca mu to opäť zhltol

Neymar pri gólovej kanonáde hviezd z Parku princov zaznamenal dva gólové zásahy, ale zaujal aj ďalším svojim hereckým výkonom. Po jeho nafilmovanom páde v 30. minúte, čo jasne potvrdil spomalený záber zo súboja s protihráčom, dostal PSG možnosť pokutového kopu, ktorý samotný Neymar premenil.

Iný zrejme nebude

Zdá sa, že brazílsky loptový virtuóz sa nikdy nezmení a na jeho podobné divadelné kúsky si jednoducho futbalový svet či chce či nie musí zvyknúť. Domáci arbiter Nakamura mu na tento dokonale naletel a Neymar v 32. minúte zvyšoval na 2:0 v prospech favorita.

Neymar sám pred časom vyjadril túžbu zotrvať v PSG. Zároveň ale prezradil, že sa s vedením klubu o svojej budúcnosti nerozprával. "Netuším, aké má klub so mnou plány. Ja tu chcem zostať. Nemusím už nikomu nič dokazovať. Potrebujem iba hrať futbal," povedal Neymar na tlačovej konferencii.

Drvivý triumf PSG ďalšími gólmi ešte prikrášlili Messi, Sarabia, Mendes a Mbappé.

Viac o téme: Neymar PSG Gamba Osaka
  • Zdroj: Športky