Súper Slovana sa lúči s Ligou majstrov: Jeden z najťažších momentov v histórii klubu

Tréner Pedro MartinsTréner Pedro Martins Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

ATÉNY - Tréner futbalistov Olympiakosu Pireus Pedro Martins označil prekvapivý domáci debakel 0:4 s Maccabi Haifa a vyradenie v 2. predkole Ligy majstrov za jeden z najťažších momentov v histórii klubu. Portugalský kouč, medzi ktorého zverencov patrí aj reprezentačný brankár Tomáš Vaclík, ale o rezignácii vôbec neuvažuje.

Olympiakos v úvodnom zápase v Haife prišiel o víťazstvo až v nastavení a remizoval 1:1, v stredajšej odvete potom grécki šampióni úplne prepadli. Českého brankára Vaclíka prekonal už v piatej minúte Tjaronn Chery, po zmene strán sa dvakrát trafil Frantzdy Pierrot a v závere korunoval jednoznačný triumf Maccabi striedajúci Mohammed Abu Fani.

"Viem, že prechádzame jedným z najťažších momentov v klubovej histórii. Ale verím si, že problémy zvládnem. Nikdy nestratím vieru ani vo svoj tím. Ak ma beriete ako súčasť problému, potom sa považujem aj za súčasť jeho riešenia," povedal na tlačovej konferencii Martins.

Olympiakos vedie od roku 2018 a získal s ním tri grécke tituly. Pred troma rokmi jeho mužstvo vyradilo v 2. predkole Ligy majstrov Plzeň, ktorú po vonkajšej bezgólovej remíze v Pireu deklasovalo 4:0. Po výsledku v opačnom garde je Martins pod obrovským tlakom.

Nikdy nič nevzdám

"Slovo rezignácie v mojom slovníku neexistuje. Nikdy som nič nevzdal a neurobím to ani v Olympiakose. Budem pokračovať vo svojej práci a čeliť problémom tak, ako to robím celý svoj život. Cítim sa byť schopným a silným," vyhlásil päťdesiatdvaročný tréner.

Hlavné dôvody vysokej porážky s izraelskými majstrami videl v nezvládnutom druhom polčase. "Dostali sme rýchly gól, ktorý samozrejme zmenil naše plány, ale tlačili sme sa za vyrovnaním. Bohužiaľ druhý polčas bol z našej strany zlý a Maccabi nás vo všetkom predbehlo. Sme v ťažkej situácii, nesplnili sme prvý cieľ sezóny a za to samozrejme nesiem zodpovednosť. Ale verím, že sa z toho oklepeme," dodal Martins.

Olympiakos sa teraz bude usilovať o postup do skupiny Európskej ligy av 3. predkole narazí na Slovan Bratislava, ktorý v kvalifikácii o Champions League vypadol s Ferencvárosom Budapešť.

Viac o téme: Olympiakos Pireus Maccabi Haifa
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy