Pocítil bolesť a vedel, že je zle: Nadal si obnovil zranenie a vynechá prestížny turnaj

Rafael Nadal Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Joe Toth

MONTREAL - Rafael Nadal nemá ani po mesiaci doliečené brušné svaly, kvôli ktorým nedohral Wimbledon, a budúci týždeň sa na turnaji ATP Masters 1000 v Montreale nepredstaví. Na tréningu si tridsaťšesťročný španielsky tenista zranenie obnovil a dnes sa z dôležitej prípravy pred US Open odhlásil. Grandslam v New Yorku sa začne 29. augusta.

"Už nejaký čas som trénoval bez servisu. Pred štyrmi dňami som začal s podaním, všetko išlo dobre, ale včera po normálnom tréningu som zacítil mierne problémy a dnes pretrvávajú," popísal Nadal, ktorý tento rok vyhral Australian Open aj Roland Garros, ale snahu o vylepšenie rekordnej zbierky na 23 titulov z grandslamov mu vo Wimbledone prekazilo zdravie.

Tretí hráč svetového rebríčka na londýnskej tráve odstúpil pred semifinálovým zápasom s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom. Po nútenej pauze plánoval, že sa vráti v Montreale, kde päťkrát vybojoval trofej. "Po konzultácii s mojím doktorom to budeme liečiť konzervatívne a dáme tomu ešte pár dní, než sa vrátim k zápasom," povedal Nadal.

Montrealský turnaj prišiel o ďalšiu hviezdu. O deň skôr potvrdil svoju absenciu wimbledonský šampión Novak Djokovič, pretože je odporcom očkovania proti covidu-19 a bez neho do Kanady nesmie cestovať.

Viac o téme: Rafael Nadal Novak Djokovič ATP Masters 1000 v Montreale
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Tennis TV
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy