VIDEO Kyrgios vstal vo Washingtone z mŕtvych: Tiafoemu odvrátil päť mečbalov a je v semifinále

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Carolyn Kaster

WASHINGTON - Finalista tohtoročného Wimbledonu Nick Kyrgios odvrátil Francesovi Tiafoemu na turnaji vo Washingtone päť mečbalov a postúpil do semifinále. Po prehratom prvom sete 6:7 otočil austrálsky tenista druhý tie-break vo výhre 14:12 a posledný set získal už jasne 6:2. K postupu si pomohol 60 víťaznými loptičkami a 35 esami.

Práve v americkej metropole Kyrgios získal na okruhu zatiaľ posledný titul, a to pred tromi rokmi. Do finále sa odvtedy dostal jedinýkrát pred mesiacom vo Wimbledone, a to bez boja po odstúpení zraneného Rafaela Nadala. Ďalšiu finálovú účasť si vybojoval v piatok vo Washingtone.

"Frances urobil všetko pre to, aby vyhral, ja som sa len snažil prežiť. Ale v treťom sete som sa cítil celkom čerstvý a dobre som podával," povedal Kyrgios. V semifinále ho čaká švédsky tenista Mikael Ymer. Nezaváhal ani najvyššie nasadený Andrej Rubljov, ďalšiu dvojsetovú výhru si pripísal proti domácemu Jeffreymu Wolfovi a má šancu na štvrtý tohtoročný titul.

Viac o téme: Nick Kyrgios Frances Tiafoe