Slavia zvládla odvetu v Aténach: V play-off vyzve tím, ktorý vyradil Trnavu
ATÉNY - Slavia Praha v základnej zostave so Slovákom Ivan Schranzom zvládla odvetu v Aténach, keď remizovala 1:1, pričom v prvom domácom stretnutí zdolala Panathinaikos 2:0. "Zošívaní" sa v play off stretnú s Rakówom Čenstochová, ktorý vyradil Spartak Trnava po výsledkoch 2:0 vonku a 1:0 doma.
Futbalisti HŠK Zrinjski Mostar sa prebojovali do play off Európskej konferenčnej ligy. V 3. predkole vyradili kazašský Tobol Kostanaj po výsledkoch 1:0 (doma) a 1:1 (vonku). O postup do skupinovej fázy si šampión Bosny a Hercegoviny zahrá proti zdolanému z konfrontácie 3. predkola Európskej ligy medzi Slovanom Bratislava a Olympiakosom Pireus.
V play off sa predstaví aj slovenský stredopoliar Peter Pokorný, jeho Fehérvár zvíťazil po domácom triumfe 5:0 aj vo štvrtok na pôde CS Petrocub 2:1. Nedarilo sa slovenskému obrancovi Branislavovi Niňajovi, ktorý prehral so svojím ACS Sepsi na pôde Djurgardenu Štokholm 1:3, rovnako ako v prvom meraní síl. O veľké prekvapenie sa postaral lichtenštajnský FC Vaduz, ktorý po domácej remíze 1:1 zvíťazil na pôde tureckého Konyasporu 4:2 a okrem postupu si pripísal aj cenný skalp.
Výsledky - odvety 3. predkola EKL:
FC Kyzylžar Petropavlovsk - APOEL Nikózia 0:0
/prvý zápas 0:1, postúpil APOEL/
Tobol Kostanaj - HŠK Zrinjski Mostar 1:1 (0:1)
/prvý zápas 0:1, postúpil HŠK Zrinjski Mostar/
CS Petrocub - MOL Fehérvár 1:2 (1:2)
/prvý zápas 0:5, postúpil Fehérvár/
Djurgarden Štokholm - ACS Sepsi 3:1 (2:1)
/prvý zápas 3:1, Djurgarden/
/Niňaj za hostí celý zápas/
Konyaspor - FC Vaduz 2:4 (1:2)
/prvý zápas 1:1, postúpil Vaduz/
FC Twente - Čukarički Belehrad 4:1 (2:1)
/prvý zápas 3:1, postúpilo Twente/
Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 3:1 (0:0)
/prvý zápas 2:0, postúpil Hapoel/
Royal Antverpy - Lilleström SK 2:0 (1:0)
/prvý zápas 3:1, postúpili Antverpy/
CFR Kluž - Šachťor Soligorsk 1:0 (1:0)
/prvý zápas 0:0, postúpil Kluž/
Universitatea Craiova - Zorja Luhansk 3:0 (1:0)
/prvý zápas 0:1, postúpila Craiova/
Panathinaikos Atény - Slavia Praha 1:1 (0:0)
/prvý zápas 0:2, postúpila Slavia/
/Schranz za hostí do 90.+7 min/
Istanbul Basaksehir - FK Breidablik 3:0 (1:0)
/prvý zápas 3:1, postúpil Basaksehir/
Aris Solún - Maccabi Tel Aviv 2:1 (0:0)
/prvý zápas 0:2, postúpil Tel Aviv/
RSC Anderlecht - Paide Linnameeskond 3:0 (0:0)
/prvý zápas 2:0, postúpil Anderlecht/
Sligo Rovers - Viking Stavanger 1:0 (1:0)
/prvý zápas 1:5, postúpil Stavanger/
Hibernians FC - RFS Riga 1:3 (0:1)
/prvý zápas 1:1, postúpila Riga/
FC Bazilej - Bröndby IF 2:1 pp (2:1, 2:1) 3:1 v rozstrele
/prvý zápas 0:1, postúpil Bazilej/
Škendija Tetovo - AIK Štokholm 1:1 pp (1:1, 1:0) 2:3 v rozstrele
/prvý zápas 1:1, postúpil Štokholm/
Levski Sofia - Hamrun Spartans 1:2 pp (1:2, 0:0) 1:4 v rozstrele
/prvý zápas 1:0, postúpil Hamrun/
KÍ Klaksvík - FC Ballkani 2:1 pp (2:1, 2:1) 3:4 v rozstrele
/prvý zápas 2:3, postúpil Ballkani/
St Patrick´s Athletic - CSKA Sofia 0:2 (0:1)
/prvý zápas 1:0, postúpila Sofia/
Kisvárda FC - Molde FK 2:1 (2:0)
/prvý zápas 0:3, postúpilo Molde/
FC Gil Vicente - FC Riga 4:0 (3:0)
/prvý zápas 1:1, postúpilo Gil Vicente/
AZ Alkmaar - Dundee United FC 7:0 (5:0)
/prvý zápas 0:1, postúpil Alkmaar/
BSC Young Boys Bern - KPS Kuopio 3:0 (2:0)
/prvý zápas 2:0, postúpil Bern/
Rapid Viedeň - Neftči Baku 2:0 pp (1:0, 0:0)
/prvý zápas 1:2, postúpila Viedeň/
/Koscelník za domácich celý zápas/
Lech Poznaň - Vikingur Reykjavík 4:1 pp (2:1, 2:0)
/prvý zápas 0:1, postúpila Poznaň/
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: TASR