VIDEO Fínov delili od zlata centimetre: Brankára v predĺžení famózne zastúpil kapitán McTavish!

Mason McTavish zastúpil kanadského brankáraMason McTavish zastúpil kanadského brankára Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Hokejisti domácej Kanady vyhrali majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v Edmontone. Vo finále zdolali napriek strate dvojgólového vedenia Fínsko 3:2 v predĺžení. O devätnástom titule Kanaďanov v histórii juniorských šampionátov rozhodol v čase 63:20 útočník Kent Johnson.

Fíni mohli po vyrovnaní v tretej tretine, dokonať obrat v druhej minúte predĺženia, lenže prečíslenie traja na jedného nevyužili, keď domáci kapitán Mason McTavish pomohol brankárovi Garandovi a zastavil puk na bránkovej čiare. Kanaďanov potom rozjasal Johnson, ktorý na druhý pokus prekonal Jatkolu.

"Bolo to bláznivé. Mal som hokejku v pravý čas na správnom mieste. Ani neviem, ako a prečo som sa ocitol za naším brankárom. Viem len, že potom som išiel na striedačku a K.J. sa dostal do brejku. Boli to strhujúce chvíle a ja som hrozne šťastný, že sme boli na tej správnej strane a vyhrali," vyhlásil McTavish.

Viac o téme: Fínsko Kanada Mason McTavish