Šanca za šancou a kvalitný futbal na úrovni: Slovan uštedril Žiline prvú porážku sezóny!

Na snímke zľava Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava) a Patrik Myslovič (MŠK Žilina)Na snímke zľava Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava) a Patrik Myslovič (MŠK Žilina) Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom stretnutí 6. kola Fortuna ligy nad MŠK Žilina 3:1. Aleksandar Čavrič už v 2. a 4. minúte dvakrát skóroval. Krátko po zmene strán síce znížil Dávid Ďuriš z dorážky po priamom kope, ale v 72. minúte prinavrátil domácim dvojgólové vedenie Jaromír Zmrhal.

"Belasí" od úvodnej prehry v Podbrezovej zvíťazili piatykrát za sebou a sú na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Trnavou a Dunajskou Stredou. Žilina figuruje na šiestej pozícii, na lídra stráca šesť bodov.

Fortuna liga - 6. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:1 (2:0)
Góly: 2. a 4. Čavrič, 72. Zmrhal - 49. Ďuriš. Bez kariet. Rozhodovali: Glova - Bednár, Poláček

Slovan: Chovan - Križan (64. Medveděv), Abena, Voet - Hrnčár (76. Čakvetadze), Mustafič (64. Kankava), Kucka, Lovat - Čavrič (76. Green), Ramirez (84. Barseghjan), Zmrhal

Žilina: Belko - Rusnák, Leitner, Nemčík, Bari (82. Sluka) - Myslovič, Kopas (83. Stojčevski), Gidi - Kaprálik, Jambor (67. Galčík), Ďuriš

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Mali sme skvelý vstup do zápasu, taký tu dlho nebol. Myslel som si, že prežijem jeden pokojný večer s dobrou hrou. Za stavu 2:0 sme, žiaľ, vypli a nepochopiteľnými individuálnymi chybami sme vrátili Žilinu do hry. Počítali sme s tým, že Žilina má rokmi budovaný koncept, v ktorom sa hráči vedia pohybovať a sú silní na lopte. Prevzali taktovku a mali niekoľko šancí, podržal nás Adrián Chovan.

Cez prestávku sme si povedali, že musíme zvýšiť aktivitu najmä smerom hore, čo sa nám sčasti darilo. Hneď sme však dostali kontaktný gól, kde to síce hráč perfektne trafil, no u nás zaspala celá ´druhá lopta´, keď sa naši ako fanúšikovia pozerali na súperovho hráča. Žilina potom mala momenty, pri ktorých sme tŕpli, no dali sme na 3:1 a potom sme ešte mali šancu na štvrtý gól. Vzhľadom na program, ktorý máme za sebou i pred sebou, je pre nás výsledok dobrý. Som rád, že sme vyhrali, pretože nie je ľahké stále víťaziť. Žilina hrala dobre, hrá futbal."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Predošlé zápasy, počas ktorých má Slovan náročný program, ukázali, že mu začiatky duelov robili problém. Chceli sme to využiť. Môžeme už len premýšľať o tom, či sme mali byť v úvode aktívnejší alebo si na to počkať. Do zápasu sme vstúpili zle, dostali sme dva góly. Paradoxne, následný prístup Slovana nám umožnil hrať našu hru. Dostávali sme sa do vecí, ktoré chceme a v ktorých sme úspešní. Ešte v prvom polčase sme si dokázali vytvoriť dosť šancí, aby sme duel zdramatizovali.

Po prestávke sme skórovali, hneď sme mali ďalšiu príležitosť urobiť niečo so zápasom. Je otázka, ako by Slovan zareagoval, ak by sa nám to podarilo. Naopak, dostali sme tretí gól, ktorý nám vzal šancu bojovať o výsledok. Mali sme ešte jednu šancu na zníženie na 2:3, ale to už bol skôr vabank, mohli sme aj znovu inkasovať. Niektoré veci sme zahrali dobre, možno by sme si mohli povedať, že je to škoda. Ja si to nemyslím, tam je totiž potrebná kvalita a pokoj v situáciách v ofenzíve i defenzíve, a tú sme tam dnes nemali."

Viac o téme: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava