VIDEO Suverénny postup a veľký míľnik: Cornetová dosiahla jubilejné víťazstvo na okruhu WTA

Francúzska tenistka Alizé CornetováFrancúzska tenistka Alizé Cornetová Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

CLEVELAND - Francúzska tenistka Alizé Cornetová postúpila suverénne do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Clevelande. V úvodnom kole ako nasadená osmička zvíťazila nad Ukrajinkou Dajanou Jastremskou 6:2, 6:1 a pripísala si už jubilejné päťsté víťazstvo na okruhu WTA

"Som na Tour už 15 rokov a odohrala som množstvo zápasov, takže som rada, že som vyhrala 500 duelov. Na začiatku sezóny som o tom rozmýšľala ako o krátkodobom cieli. Podarilo sa mi to teraz v auguste," uviedla tridsaťdvaročná Francúzka, ktorá má na okruhu WTA bilanciu 500:410.

Ďalej postúpila aj najvyššie nasadená Češka Barbora Krejčíková, ktorá zdolala domácu Francescu di Lorenzovú hladko 6:3, 6:1, i tretia hráčka pavúka Jekaterina Alexandrovová z Ruska. Tá potrebovala na Lauren Davisovú tri sety a vyhrala 4:6, 6:2 a 6:4. Druhá nasadená Martina Trevisanová z Talianska vyradila Egypťanku Mayar Sherifovú taktiež v troch setoch 2:6, 6:2, 6:4.