Trnava sa triasla do poslednej chvíle: Štvrtoligista takmer šokoval obhajcu pohárovej trofeje!

Tréner Spartaka Michal GašparíkTréner Spartaka Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Futbalisti Spartaka Trnava sa s veľkou námahou prebojovali do 3. kola Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. Obhajca trofeje zvíťazil v stredajšom stretnutí 2. kola domácej pohárovej súťaže na ihrisku štvrtoligového TJ Slavoj Boleráz až po jedenástkovom rozstrele.

Favorit prehrával po prvom polčase 0:1, v záverečnej polhodine vyrovnal vďaka vlastnému gólu a v rozstrele odvrátil blamáž, keď v piatej sérii rozhodol Milan Ristovski.

Suverénny Trenčín, ďalej aj Lipt. Mikuláš a Ružomberok

Naopak, suverénne si počínal Trenčín, ktorý rozdrvil domáci FC Slovan Hlohovec 14:0, keď už v polčase vyhrával o osem gólov.

Ďalej ide aj Liptovský Mikuláš po výhre nad Čadcou 2:0 a rovnakým výsledkom v prospech fortunaligistu sa skončil aj duel medzi OŠK Renop Liptovská Teplá - MFK Ružomberok. FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble zvíťazil nad Dunajskou Lužnou 5:0, Dukla Banská Bystrica vyhrala na pôde Športového klubu Vinica 7:1 a Skalica vyhrala v Prievidzi 4:0.

Do ďalšej fázy postúpili aj druholigisti KFC Komárno, FC Košice, FC ŠTK 1914 Šamorín, FC Petržalka, MŠK Púchov či 1. FC Tatran Prešov.