VIDEO Gólová paráda na Tehelnom poli: Neskutočné nožničky Ramíreza!

Eric Ramirez (Slovan) oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráč André GreenEric Ramirez (Slovan) oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráč André Green Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Rozhodla o tom štvrtková odveta play off na Tehelnom poli, v ktorej "belasí" zdolali HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny 2:1 a 6:5 po rozstrele z 11 m.

Po bezgólovom polčase, ktorý priniesol šance na oboch stranách, udrel po prestávke Eric Ramírez. Ten premenil center Lukáša Pauscheka, obaja boli v tom čase na ihrisku len pár sekúnd. Viac gólov počas 90. minút nepadlo.

V predĺžení sa hralo bez šancí desať minút, potom hostia udreli. Chovan vyrazil prudký nákop Bilbiju priamo pred Saviča, ktorý poslal loptu z prvej do siete - 1:1. Belasí museli navyše dohrávať bez vylúčeného Kankavu, ktorý dostal v 118. minúte druhú žltú kartu.

Vyšla im však posledná akcia zápasu, keď sa do centrovanej lopty do šestnástky položil Ramíreza a "nožničkami" prekonal Čondriča.

V rozstrele najskôr premenilo svoje pokusy všetkých päť hráčov na každej strane, no potom zaváhal Barišič a svoju úlohu nezvládol ani Kašia. Mandič vzápätí prestrelil a Čavrič sa už nepomýlil.

Viac o téme: HŠK Zrinjski Mostar ŠK Slovan Bratislava Adrián Chovan Vladimír Weiss st. Európska konferenčná liga Eric Ramiíez