VIDEO AS Rím si odváža cenný bod z pôdy Juventusu, AC Miláno zdolal Bolognu

Hráči AS Rím oslavujú gólHráči AS Rím oslavujú gól Zdroj: SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín remizovali v sobotnom zápase 3. kola talianskej Serie A s AS Rím 1:1.

Domáci viedli už v 2. minúte zásluhou Dušana Vlahoviča a ďalší gól im neuznal pre hru rukou systém VAR. Bod pre hostí zaistil po zmene strán Tammy Abraham.

Úradujúci majster AC Miláno zdolal Bolognu 2:0 vďaka gólom Rafaela Leaa a Oliviera Girouda. Spezia v zostave so slovenským útočníkom Davidom Strelcom, ktorý hral do 58. minúty, remizovala so Sassuolom 2:2.

Druhý triumf v sezóne si pripísali hráči FC Turín, na pôde Cremonese vyhrali 2:1. Do vedenia sa dostali v 17. minúte po vlastnom góle Mattea Bianchettiho a po vyše hodine hry zvýšil náskok Nemanja Radonjič. V závere znížil Leonardo Sernicola, ale nováčikovi sa nepodarilo získať prvý bod v sezóne.

AC Miláno - FC Bologna 2:0 (1:0)
Góly: 21. Leao, 58. Giroud

Spezia Calcio - US Sassuolo 2:2 (2:1)
Góly: 30. Bastoni, 45.+3 Nzola (z 11 m) - 27. Frattesi, 50. Pinamonti, ČK: 81. Ekdal (Spezia) po 2. ŽK