VIDEO Obrovská senzácia na US Open! Jeden z top favoritov turnaja vyletel už v prvom kole

Grécky tenista Stefanos TsitsipasGrécky tenista Stefanos Tsitsipas Zdroj: SITA/AP/Julia Nikhinson

NEW YORK - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas skončil už v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Štvrtý nasadený hráč nestačil v noci na utorok na kvalifikanta Daniela Elahiho Galana z Kolumbie a podľahol mu 0:6, 1:6, 6:3 a 5:7.

Tsitsipas sa v New Yorku nikdy nedostal cez tretie kolo a nepodarí sa mu to ani tento rok. Pre 94. hráča svetového rebríčka Galana to bol debut v hlavnej súťaži na turnaji a v 2. kole narazí na Austrálčana Jordana Thompsona.

"Som nesmierne šťastný. Keď začal hrať lepšie, znervóznel som. No aj keď som prehral tretí set, dokázal som sa spamätať a cítil som, že hrám lepšie a lepšie," povedal dvadsaťšesťročný Galan.

Skončil aj ďalší hráč Top 10

Už v prvom kole sa rozlúčil s turnajom aj ďalší hráč Top 10. Desiaty nasadený Taylor Fritz z USA nestačil na krajana Brandona Holta a podľahol mu 7:6 (3), 6:7 (1), 3:6 a 4:6. Kanadský tenista Felix-Auger Aliassime postúpil do 2. kola, keď ako nasadená šestka zdolal na úvod Švajčiara Alexandra Ritscharda 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.

V jednom zo šlágrov úvodného dňa zvíťazil dvanásty nasadený Španiel Pablo Carreno-Busta nad šampiónom z roku 2020 Rakúšanom Dominicom Thiemom 7:5, 6:1, 5:7, 6:3. Austrálčan Jordan Thompson otočil zápas s Talianom Lorenzom Sonegom z 0:2 na sety a zvíťazil 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4.

muži - dvojhra - 1. kolo:

Brandon Holt (USA) - Taylor Fritz (USA-10) 6:7 (3), 7:6 (1), 6:3, 6:4

Daniel Elahi Galan (Kol.) - Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) 6:0, 6:1, 3:6, 7:5

Pedro Cachin (Arg.) - Aljaž Bedene (Slovin.) 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 7:6 (6)

Benjamin Bonzi (Fr.) - Ugo Humbert (Fr.) 7:6 (1), 6:1, 5:7, 3:6, 6:2

Nick Kyrgios (Aus.-23) - Thanasi Kokkinakis (Aus.) 6:3, 6:4, 7:6 (4)

Jordan Thompson (Austr.) - Lorenzo Sonego (Tal.) 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4

Cristian Garin (Čile) - Jiří Lehečka (ČR) 3:6, 7:6 (3), 7:5, 6:1

Alexander Bublik (Kaz.) - Hugo Gaston (Fr.) 6:4, 6:4, 6:4

Jack Draper (V. Brit.) - Emil Ruusuvuori (Fín.) 6:4, 6:3, 6:3

Botic Van de Zandschulp (Hol.-21) - Tomáš Macháč (ČR) 3:6, 7:6 (3), 6:1, 3:6, 7:5

Felix Auger-Aliassime (Kan.-6) - Alexander Ritschard (Švajč.) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3

Pablo Carreno-Busta (Šp.-12) - Dominic Thiem (Rak.) 7:5, 6:1, 5:7, 6:3

Nuno Borges (Portug.) - Ben Shelton (USA) 7:6 (6), 3:6, 7:6 (5), 6:7 (8), 6:3

Viac o téme: US Open Daniel Elahi Galán Stefanos Tsitsipas