VIDEO Nezastaviteľný Haaland hetrikom zničil ďalšieho súpera, infarktový záver na Anfielde!

Erling Haaland a jeho gólové oslavyErling Haaland a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v stredajšom zápase 5. kola anglickej Premier League nad Newcastlom United 2:1. O ich druhom triumfe v sezóne rozhodol v ôsmej minúte nadstaveného času striedajúci Fabio Carvalho. Liverpool sa posunul na priebežné 5. miesto tabuľky. Newcastle je na 11. mieste pred Manchestrom United, ktorý vo štvrtok absolvuje duel s Leicestrom.

Deväť gólov za päť zápasov

Nórsky útočník Erling Haaland strelil hetrik v druhom zápase po sebe, keď prispel k víťazstvu Manchestru City nad Nottinghamom Forest 6:0. Tri góly mal na konte už do prestávky, keď sa presadil v 12., 23. a 38. minúte. Po piatich zápasoch má na konte už deväť gólov a je jednoznačný strelecký líder najvyššej anglickej súťaže.

Erling Haaland a jeho Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Kanonieri zostávajú stopercentní

Na čele tabuľky sa udržal londýnsky Arsenal, ktorý je aj po 5. kole naďalej stopercentný. Nad Aston Villou vyhral 2:1, keď víťazný gól strelil v 76. minúte Brazílčan Gabriel Martinelli.