VIDEO Súboj o prvenstvo v tabuľke zvládol Real Madrid, Barcelona nedala Seville šancu

Futbalisti Realu Madrid oslavujú gólFutbalisti Realu Madrid oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Pablo Garcia

MADRID - Futbalisti majstrovského Realu Madrid zvíťazili v súboji o čelo španielskej La Ligy nad Betisom Sevilla 2:1. Víťazný gól sobotného zápasu 4. kola strelil v 65. minúte Rodrygo.

"Biely balet" sa dostal do vedenia v 9. minúte, keď Vinicius Junior unikol ofsajdovej pasci Andalúzanov a brankára prekonal oblúčikom. O osem minút však prišiel vyrovnávajúci zásah, keď hráči Betisu dokázali  zakombinovať v preplnenej šestnástke a Sergio Canales umiestnil loptu do siete. Víťazný gól pripravil Rodrygovi presným centrom z krídla striedajúci Federico Valverde. Real má na prvom mieste tabuľky plný počet 12 bodov, deväťbodový Betis utrpel prvú prehru v ročníku.

Hráči Realu Mallorca remizovali s Gironou 1:1. Oba góly padli v záverečných minútach. Domáci sa dostali do vedenia v 87. minúte, keď po rohovom kope skóroval stopér Antonio Raillo. O tri minúty nato však vyrovnal z pokutového kopu Samuel Saiz. V drese domácich odohral celé stretnutie slovenský obranca Martin Valjent. Mallorca získala v sezóne päť bodov, nováčik z Girony štyri.

O dva body za obhajcom titulu sa nachádza FC Barcelona. Katalánci triumfovali na pôde FC Sevilla jasne 3:0. Skóre otvoril v 21. minúte Raphinha, po vyše polhodine hry sa presadil aj Robert Lewandowski a po zmene strán spečatil tretie víťazstvo FCB za sebou Eric Garcia.