VIDEO Podľa kouča Trnavy by vzhľadom na priebeh bol málo aj bod: Ružomberku sme darovali víťazstvo!

Tréner Spartaka Michal GašparíkTréner Spartaka Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

RUŽOMBEROK - Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v nedeľňajšom zápase 9. kola Fortuna ligy nad FC Spartak Trnava 3:2. Pre domácich to je tretie víťazstvo v sezóne a poskočili na 5. miesto tabuľky, Trnava zaznamenala druhú prehru a klesla na tretie miesto.

Ružomberčania triumfovali vďaka skvelej efektivite a priblížili sa Spartaku na dva body. Nahnevaný po stretnutí bol tréner hostí Michal Gašparík, ktorý videl obrovské chyby a podľa jeho slov Spartak domácim víťazstvo daroval.

Šancí bolo dosť aj na víťazstvo

"Ružomberku sme darovali víťazstvo, robili sme obrovské chyby. Nezvykne sa nám stávať, že dostaneme tri góly za zápas a teraz sme ich inkasovali za polčas. Na druhej strane, v ofenzíve to bol asi náš najlepší výkon v tejto sezóne. Mužstvo si vytvorilo veľké množstvo šancí, len sme ich nedokázali premeniť. Aj po polčase, za stavu 1:3, sme verili, že dokážeme uhrať nejaké body. Vzhľadom na priebeh stretnutia by bol málo aj bod. Tých šancí bolo toľko, že sme mali vyhrať," uviedol tréner Trnavy Gašparík.

Efektívni Liptáci

Dobrý vstup do stretnutia a vysokú efektivitu svojich zverencov vyzdviol po stretnutí tréner Liptákov Peter Struhár: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, keď Gerec otvoril skóre. V prvom polčase sme vychádzali z jedného a v druhom zase z iného systému. Tým sme chceli zaskočiť súpera. Trnava však veľmi dobre kombinovala, vedela si otvoriť naše krajné vertikály a zaslúžene vyrovnala na 1:1. Ďalej sme boli veľmi efektívni, keď chalani potrestali každú chybu hostí. Získali sme vedenie 3:1. Vstup do druhej polky bol fajn, zmenilo sme rozostavenie na 4–2–3–1. Lenže potom sme mali problém udržať loptu v útoku, a tým sme sa dostávali pod tlak. S blížiacom sa koncom zápasu tam bol jeden chlap, ktorý si proste povedal, že Spartak nedá tretí gól. Postavil sa zoči–voči strelcom a zatiahol to. Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo, no musím uznať, že sme boli veľmi šťastní."

Ružomberok v nasledujúcom ligovom kole v rámci krajského derby privíta Žilinu, Trnava zavíta do Trenčína.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Peter Struhár MFK Ružomberok Michal Gašparík
  • Zdroj: TASR, Športky