VIDEO Ajax na úvod Ligy majstrov deklasoval Rangers, Sporting si poradil s Frankfurtom

Hráč Ajaxu Edson Alvarez oslavuje svoj úvodný gól Hráč Ajaxu Edson Alvarez oslavuje svoj úvodný gól Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Futbalisti Ajaxu Amsterdam a Sportingu Lisabon si pripísali vysoké výhry v úvodných zápasoch svojich skupín nového ročníka Ligy majstrov.

Holandský tím zdolal v domácom stretnutí A-skupiny glasgowský Rangers 4:0, keď už po polčase viedol o tri góly. Portugalčania zvíťazili v déčku na ihrisku Eintracht Frankfurt 3:0.

Hráči Ajaxu boli proti škótskym súperom favoriti, čo ukazovali už od začiatku duelu v aréne Johana Cruijffa a na úvodný zásah čakali len niečo vyše štvrťhodinu. Pri rohovom kope si na center z pravej strany nabehol nestrážený Edson Alvarez a hlavou rozvlnil sieť.

V 32. minúte zvýšil Steven Berghuis aj s pomocou jemného teču Jamesa Sandsa a o minútu neskôr pridal po samostatnej akcii tretí gól Mohammed Kudus. Po zmene strán upravil na 4:0 Steven Bergwijn. Ajax mal 70-percentné držanie lopty a pomer striel vyhral 17:5 a 9:1 na bránku.

Radosť futbalistov Ajaxu Amsterdam Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

Vo Frankfurte bol prvý polčas oveľa taktickejší i vyrovnanejší a na góly sa čakalo vyše hodinu hry. V 65. minúte prihral Hidemasa Morita zľava do šestnástky Marcusovi Edwardsovi a jeho zrazená strela skončila v sieti. O necelé tri minúty prehrával úradujúci víťaz Európskej ligy 0:2, keď po rýchlom brejku prihral Edwards Trincaovi a ten zvnútra šestnástky prestrelil brankára.

Tretí gól prišiel osem minút pred koncom po ďalšej rýchlej akcii, prenesení hry od Pedra Porra a zakončení Nuna Santosa.