VIDEO Vedúci gól Mallorce proti Realu nestačil, Betis si v šlágri poradil s Villarrealom

Tony Kroos a Lee Kang-inTony Kroos a Lee Kang-in Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti majstrovského Realu Madrid si v nedeľnom zápase 5. kola španielskej La Ligy poradili na domácom trávniku s Mallorcou 4:1. Pripísali si piaty triumf v sezóne a s plným počtom 15 bodov vedú tabuľku.

FC Barcelona na druhom mieste stráca dva body. V drese hostí odohral slovenský obranca Martin Valjent celý zápas a v závere dostal žltú kartu, brankár Dominik Greif chýbal na súpiske pre zranenie.

Hostia išli do vedenia v 35. minúte po zásahu Vedata Muriqiho. V nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Federico Valverde a o svojom triumfe rozhodol Real po zmene strán. V 73. minúte posunul Rodrygo loptu na Vinciusa Juniora a domáci útočník prekonal brankára Predraga Rajkoviča. Minútu pred koncom skóroval aj Rodrygo a skóre duelu uzavrel v nadstavenom čase Antonio Rüdiger.

Antonio Rudiger a Vedat Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

V ďalšom zápase zvíťazilo Bilbao na ihrisku Elche 4:1 a posunulo sa v neúplnej tabuľke na piate miesto s 10 bodmi. Prvý triumf v ročníku si pripísali futbalisti Getafe, ktorí doma zdolali Real Sociedad San Sebastian 2:1. Hostia utrpeli druhú prehru v sezóne.

Betis si poradil s Villarrealom

Štvrtú výhru v ročníku zaznamenal Betis Sevilla, ktorý sa po triumfe nad Villarrealom 1:0 dostal na tretie miesto v tabuľke o dva body práve pred svojho súpera, Bilbao a Atletico Madrid. Domáci zvíťazili gólom Rodriho v 61. minúte. Betis stráca bod na druhú Barcelonu a tri na vedúci Real.

La Liga - 5. kolo:

Betis Sevilla - FC Villarreal 1:0 (0:0)
Gól: 61. Rodri

FC Getafe - Real Sociedad San Sebastián 2:1 (1:0)
Góly: 45.+5 Unal, 48. Alena - 50. Mendez

FC Elche - Athletic Bilbao 1:4 (0:4)
Góly: 59. Ponce - 9. Mercau (vlastný), 14. Sancet, 22. Williams, 44. Berenguer

Real Madrid - RCD Mallorca 4:1 (1:1)
Góly: 45.+4 Valverde, 73. Vinícius Júnior, 89. Rodrygo, 90.+4 Rüdiger - 35. Muriqi
/M. Valjent odohral celý zápas a dostal ŽK, D. Greif (obaja Mallorca) chýbal pre zranenie na súpiske/

Viac o téme: RCD Mallorca Martin Valjent Real Madrid CF Dominik Greif