Real Madrid odpovedal na rasistické urážky výhrou: S ráznosťou je futbal ohromnou hrou

Futbalisti Realu Madrid sa radujú z góluFutbalisti Realu Madrid sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali mestské derby na pôde Atlética 2:1 a naďalej tak pokračujú vo víťaznej sérii. V tomto ročníku ešte neprehrali v žiadnej súťaži a vedú tabuľku o dva body pred Barcelonou.

Tá zaváhala len v prvom kole, keď remizovala s Rayom Vellecano 0:0 a v sobotu si poradila s Elche jednoznačne 3:0. Negatívom madridského derby boli rasistické pokriky na útočníka hostí Viníciusa Júniora.

O úvodný gól sa v 18. minúte postaral Rodrygo, ktorý poslal za chrbát Jana Oblaka lob od Aureliena Tchouameniho. Okrem toho mali v úvode zápasu navrch domáci a aj po inkasovaní sa snažili o vyrovnávajúci gól, no lopta skončila opäť v ich bráne zásluhou Federica Valverdeho, ktorý skóroval po žrdi Juniora. Toho vysunul kvalitnou nahrávkou do behu Luka Modrič. Domáci znížili až v 83.

Luka Modrič a Reinildo Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

minúte, keď sa pri rohovom kope presadil Mario Hermoso, pričom ten istý hráč išiel predčasne pod sprchy po tom, ako obdržal dve žlté karty v priebehu dvoch minút. Druhú si vyslúžil v nadstavenom čase za strkanicu so striedajúcim Danielom Ceballosom pri rohovom kope. Jeho tím tak zaznamenal druhú prehru v tejto sezóne a v tabuľke figuruje na siedmom mieste s desiatimi bodmi - o skóre pred Realom Sociedad San Sebastian.

Zápas poznačili rasistické urážky na adresu Júniora

Stretnutie poznačilo aj rasistické správanie domácich fanúšikov. Tí pokrikovali pred duelom na Juniora a používali aj slovo opica. Stalo sa tak v nadväznosti na štvrtkové vyjadrenie šéfa Španielskej asociácie futbalových agentov Pedra Brava, ktorý nevyberane kritizoval spôsob, akým brazílsky útočník oslavuje svoje góly. Počas zápasu bol terčom rasistických pokrikov a diváci naňho hádzali rôzne predmety.

"Derby sú vždy dôležité, ale dnes to bolo trochu iné. Spôsobili to udalosti z predošlých dní. Za seba môžem povedať, že sme odpovedali v zápase. Som spokojný so svojím výkonom a s ďalším gólom," uviedol Rodrygo pre AFP. Brazílčana zaznamenal tretí gól v tomto ročníku.

Antoine Griezmann a Vinícius Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Ancelotti vyzdvihol výkony svojich talentovaných zverencov

"Rodrygo a Valverde sú veľmi výnimoční hráči, stelesňujú všetko, čím by mal byť moderný futbalista. Sú pozične variabilní, niečím vynikajú, majú techniku, fyzičku a my sme s nimi spokojní," povedal po stretnutí tréner "Bieleho baletu" Carlo Ancelotti, ktorého zverenci zvládli zápas aj bez zraneného ťahúňa Karima Benzemu.

Tréner Realu Carlo Ancelotti Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Víťaznému tímu vzdal poklonu aj jeho náprotivok Diego Simeone, keď vyzdvihol razanciu hostí: "Tento Real mi pripomína mužstvo, ktoré sme mali s Diegom Costom. S ráznosťou je futbal ohromnou hrou."

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid La Liga