Čo sa to deje? Už štvrtý hráč v Nemecku s rakovinou semenníkov

Jean-Paul Boetius (vpravo) v súboji o loptuJean-Paul Boetius (vpravo) v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

BERLÍN - Futbalový stredopoliar Herthy Berlín Jean-Paul Boetius má rakovinu semenníkov a zhubný nádor mu lekári musia odstrániť pri operácii. Dvadsaťosemročný Holanďan je od jari už štvrtým hráčom nemeckej ligy, ktorému bolo toto ochorenie diagnostikované.

Boetius prestúpil do Herthy v lete z Mohuča a za berlínsky klub odohral šesť z doterajších siedmich bundesligových zápasov. Tumor lekári u spoluhráča slovenského obrancu Petra Pekaríka odhalili pri urologickom vyšetrení.

"Dúfame a sme si istí, že bude Jean-Paul čoskoro zase zdravý a čo najskôr ho privítame medzi nami. Až do návratu sa mu od nás bude dostávať všetka mysliteľná podpora. Stojíme tesne pri sebe ako jedna veľká rodina Herthy a prajeme mu len to najlepšie," uviedol šéf klubu Fredi Bobic.

Diagnózu rakoviny semenníkov si už tento rok vypočuli iný hráč Herthy Marco Richter, Timo Baumgartl z Union Berlín a Sébastien Haller z Dortmundu. Richer sa už na trávnik vrátil po operácii, Baumgartner oslavoval comeback po chemoterapii. Po operácii aktuálne prechádza chemoterapiou aj Haller.

Viac o téme: Hertha Berlín Bundesliga Jean-Paul Boetius
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy