Postup je naozaj blízko: Paradox! Na 21-ku prišlo viac ľudí, než v Trnave na Azerbajdžan

Na snímke vľavo Dávid Strelec (Slovensko) a Oleksandr Syrota (Ukrajina)Na snímke vľavo Dávid Strelec (Slovensko) a Oleksandr Syrota (Ukrajina) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

ŽILINA - Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa priblížili k postupu na budúcoročné majstrovstvá Európy.

V piatkovom úvodnom stretnutí baráže si v domácom prostredí vypracovali jednogólový náskok, keď v Žiline zdolali ukrajinských rovesníkov 3:2. Účasť na záverečnom turnaji môžu spečatiť v odvete, ktorá je na programe v utorok o 17.30 h na neutrálnej pôde v poľskom meste Bielsko-Biala.

Tréner Jaroslav Kentoš mal k dispozícii aj Tomáša Suslova s Davidom Strelcom a obaja členovia reprezentačného A-tímu pomohli aj gólovo. Suslov otvoril skóre, keď dorazil jedenástku, ktorú predtým nepremenil, a Strelec rozhodol dvoma zásahmi v druhom polčase.

"Kľúčové bolo, aby boli správne nastavení. Od prvého momentu, čo som s nimi bol v kontakte, tak boli dobre nastavení a tešili sa, že budú hrať. To je to najdôležitejšie. Priniesli do mužstva kvalitu v ofenzíve, čo som očakával. Boli lídrami, takže ja som za to len rád. Davidovi som poradil možno nejaké detaily, keďže sme dôsledne analyzovali každého hráča a hľadali sme, kde majú nejaké slabiny. Som rád, že sme ich využili," povedal Kentoš.

Ukrajina má hráčov, ktorí hrávajú pravidelne skupinovú fázu európskych súťaží

Jeho zverenci si vybudovali nádejnú východiskovú pozíciu proti Ukrajine, ktorá prehrala v kvalifikácii jediný duel s Francúzskom: "Ukrajinci majú hráčov, ktorí hrávajú pravidelne skupinovú fázu európskych súťaží. Sú silní na lopte, mňa ich obrovská kvalita neprekvapila. Ukázali výborné výkony, majú veľmi dobrých technických hráčov, systém hry. Ja môžem mojich chlapcov iba pochváliť za výkon a za to, ako reagovali.

Vedeli sme, že väčšiu časť zápasu budeme brániť, Ukrajinci donútili brániť každého možno okrem Francúzov. Mali však úseky zápasov, keď aj Francúzov donútili brániť. Boli sme mentálne dobre nastavení a hovoril som, že musíme byť nebezpeční vpredu. Strelili sme tri góly a mali sme ďalšie šance."

Na snímke vľavo Jakub Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Gólovým hrdinom bol muž, ktorého na to predurčuje priezvisko

Dve príležitosti využil Strelec, pred svojím prvým zásahom krátko po zmene strán si sám vybojoval loptu po zaváhaní súperovho obrancu. "Tréner mi povedal, že jeden obranca špekuluje, a v 46. minúte sa mi podarilo dostať ho pod tlak a vlastne z toho som potom dal gól. Podal som dobrý výkon, ale na to tam som, to je moja robota. Druhý polčas sme podľa mňa zvládli výborne aj takticky, najmä ten záver. Uvidíme, čo prinesie ďalší zápas. Keď sme dali gól, nechali sme si ho rýchlo streliť, na to sa musíme zamerať, aby sa to nestávalo," zdôraznil útočník talianskej Spezie.

"Všetci hrali výborne, takže nechcem, aby sa rozprávalo len o mne a o Strelovi. Jasné, že sme sem prišli doniesť kvalitu, ale vždy je to o tíme. My sme makali pre mužstvo a mužstvo makalo pre nás. Len tak môžeme vyhrávať zápasy, len ja a Strelo nevyhrávame zápasy," povedal ďalší ťahúň Suslov, ktorý okrem streleného gólu takisto viackrát ohrozil ukrajinskú bránku.

"Aj tréner nám od začiatku zrazu prízvukoval, že nemôžeme hrať ustráchane, že musíme hrať odvážne, to sme urobili v ofenzívnej časti a odmenilo nás to tromi gólmi. Som rád za môj gól, ale predovšetkým som rád za to, akým štýlom sme sa prezentovali. Takto by sa malo hrať za Slovensko, som rád za celé mužstvo.

Hrali sme ako jeden tím a pridali sme kvalitu v ofenzíve, preto sme vyhrali a máme pomerne dobrú východiskovú pozíciu do druhého zápasu. Pevne verím a dúfam, že minimálne takým istým výkonom sa budeme prezentovať aj v odvete. Najdôležitejšie, aby sme pokračovali ako jeden tím, ja sa nebojím o výsledok."

Na snímke vľavo Artem Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V hľadisku bolo vyše 4-tisíc divákov

Stredopoliar holandského Groningenu rád prišiel pomôcť dvadsaťjednotke, hoci spolu so Strelcom už patria do áčkovej reprezentácie: "Bolo dosť ľudí na dvadsaťjednotke, nie vždy to tak býva. Rád sa spájam s fanúšikmi cez zápas, určite som si to užíval a verím, že aj oni si užili zápas." Na súboj zavítalo 4059 divákov, zatiaľ čo na štvrtkový duel slovenského áčka s Azerbajdžanom v Lige národov (1:2) si našlo cestu 2875 priaznivcov.

"Slovenský fanúšik je taký, že keď sa hrá o niečo, tak príde povzbudiť. Ja som za to rád, chalanom vytvorili skvelú atmosféru. Prišli aj fanúšikovia do kotla nás povzbudiť a naštartovali celý štadión. Chcem sa im za to poďakovať, pretože si myslím, že boli ťažké úseky zápasu, keď sme museli reagovať na inkasované góly alebo na určité herné situácie, a fanúšikovia veľmi pomohli nášmu výkonu," dodal Kentoš.

Viac o téme: Slovensko Ukrajina
  • Autor: © Zoznam
  • TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy