Obrovská radosť českých mladíkov: Po remíze s Islandom postúpili na európsky šampionát

Pavel Kadeřábek (vľavo) sa teší po strelení góluPavel Kadeřábek (vľavo) sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov remizovala v utorkovom odvetnom zápase baráže ME 2023 s Islandom 0:0 a zaistila si tak postup na záverečný turnaj. Česi vyhrali úvodné stretnutie na pôde súpera 2:1.

V ďalšom dueli si zaistili miestenku Chorváti až po jedenástkovom rozstrele, v ktorom zdolali domáce Dánsko 5:4. Po riadnom hracom čase bol stav 2:1 v prospech Dánov a v dvojzápase 3:3.

Nádej pre hostí oživil v 84. minúte Igor Matanovič, ktorý strelil prvý gól svojho tímu. V chorvátskej Pule minulý týždeň vyhrali domáci 2:1.

V ďalšom dueli si zaistili miestenku Chorváti až po jedenástkovom rozstrele, v ktorom zdolali domáce Dánsko 5:4. Po riadnom hracom čase bol stav 2:1 v prospech Dánov a v dvojzápase 3:3. Nádej pre hostí oživil v 84. minúte Igor Matanovič, ktorý zariadil predĺženie. V chorvátskej Pule minulý týždeň vyhrali domáci 2:1.

Aj ďalší utorkový duel rozhodol až rozstrel z bieleho bodu, v ktorom Izrael zdolal Írsko 3:1. Stav stretnutia bol po predĺžení 0:0 a celkovo 1:1. Hostia tak prišli o premiérovú účasť na ME21, ich súper sa na turnaj vráti po desiatich rokoch.