Pár loptičiek delilo Benčičovú od finále: Miesto nej zabojuje o triumf česká tenistka

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

TALINN - Barbora Krejčíková si po takmer deviatich mesiacoch zahrá o titul na WTA Tour. Dvadsaťšesťročná tenistka otočila v Tallinne viac ako trojhodinový duel proti druhej nasadenej Švajčiarke Belinde Benčičovej a po víťazstve 6:7, 7:6, 6:2 je ďalej v hre o prvý triumf v sezóne.

V nedeľňajšom finále vyzve domácu Anett Kontaveitovú, alebo jej krajanku Kaiu Kanepiovú.

Brnianska rodáčka Krejčíková sa naposledy dostala do finále turnaja WTA v januári v Sydney, kde nestačila na Španielku Paulu Badosovú. Od februára do mája ju zabrzdilo zranenie lokte. Prvýkrát od januára tiež vyhrala štyri zápasy za sebou

Dvadsaťsedemročná tenistka oplatila Benčičovej vlaňajšiu porážku z olympijských hier v Tokiu, kde napokon Švajčiarka došla až k zlatej medaile. Česká tenistka môže získať štvrtý singlový titul v kariére, vo finále je po siedmy raz.

Krejčíková nevyužila v úvode tri brejkbaly, naopak prišla v piatej hre o servis. Dvojnásobná víťazka vlaňajšieho Roland Garros sa však nevzdala ani za stavu 3:5. Dvakrát si vzala pauzu na ošetrenie, nechala si premasírovať a otejpovávať ľavú ruku.

Vďaka trom vyhraným gemom za sebou duel otočila a za stavu 6:5 mala dva setbaly. Ani jeden ale nevyužila a v dramatickej skrátenej hre uspela Bencicová. Krejčíková prišla prvýkrát v Talline o set

V druhom sete si obe hráčky držali podanie až do ďalšieho tie-breaku. V ňom tentoraz Krejčíková získala po dvoch rýchlych minibrejkoch vedenie 6:1 a stretnutie vyrovnala.

V rozhodujúcom dejstve sa českej reprezentantke podarilo v úvode prelomiť súperkin servis a vďaka stopercentnému podaniu dotiahla duel k víťazstvu. Stretnutie zakončila až po šiestom mečbale pri podaní Benčičovej po troch hodinách a 22 minútach.

Viac o téme: Belinda Benčičová Barbora Krejčíková