VIDEO Finálové prekvapenie sa nekonalo: Djokovič bez straty setu ovládol podujatie v Tel Avive

Novak Djokovič sa v Tel Avive dočkal ďalšej singlovej trofejeNovak Djokovič sa v Tel Avive dočkal ďalšej singlovej trofeje Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

TEL AVIV - Srbský tenista Novak Djokovič vo finále v Tel Avive porazil 6:3 a 6:4 Marina Čiliča z Chorvátska. Bývalý prvý hráč sveta získal tretí titul v sezóne a celkovo 89. v kariére.

Djokovič sa v Tel Avive predstavil prvýkrát od júlového triumfu vo Wimbledone. Na ceste za titulom nestratil ani set a nezaváhal ani v súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov vo finále.

"Tri mesiace som nehral žiadny turnaj, takže som mal extra motiváciu, aby som tu uspel. Myslím, že som hral veľmi dobrý tenis. Celý týždeň som nestratil ani set. Beriem to aj ako povzbudenie pre budúci týždeň," uviedol Djokovič, ktorého čaká turnaj v Nur-sultáne.

S Čiličom si 35-ročný Srb poradil za hodinu a 35 minút a v 21. vzájomnom zápase si víťaz dvadsaťjeden grandslamov pripísal devätnáste víťazstvo.

"Myslím, že ešte nejaký čas budeme týchto mlaďochov porážať," žartoval Djokovič na účet o rok mladšieho Chorváta, ktorý oslávil 34. narodeniny počas turnaja.