VIDEO Lobotka pri uragáne Neapolu v Amsterdame, Liverpool s Glasgowom nezaváhal

Hráč Neapola Giovanni Di Lorenzo oslavuje so spoluhráčmi gól, vľavo slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka (68)Hráč Neapola Giovanni Di Lorenzo oslavuje so spoluhráčmi gól, vľavo slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka (68) Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Futbalisti Neapolu zvíťazili v utorkovom zápase Ligy majstrov na pôde Ajaxu Amsterdam vysoko 6:1. Hostia tak zvládli aj tretí duel A-skupiny a naďalej vedú tabuľku s plným počtom 9 bodov. V ich drese hral do 80. minúty slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Ako prvý sa dostali do vedenia domáci, no Neapol začal od 18. minúty potvrdzovať úlohu favorita. Na presný zásah Giacoma Raspadoriho nadviazali do prestávky Giovanni Di Lorenzo a Piotr Zielinski. Raspadori pridal ďalší gól hneď po prestávke a na konečný výsledok upravil Giovanni Simeone po vylúčení Dušana Tadiča.

Nezaváhal ani Liverpool

V A-skupine si po nevýrazných výkonoch v anglickej lige napravil chuť Liverpool. Vlaňajší finalista zdolal Glasgow Rangers 2:0 po góloch Trenta Alexandra-Arnolda a úspešnom pokutovom kope Mohameda Salaha.

A-skupina:

Ajax Amsterdam - SSC Neapol 1:6 (1:3)
Góly: 9. Kudus - 18. a 47. Raspadori, 34. Di Lorenzo, 45. Zielinski, 63. Kvaracchelia, 81. Simeone. ČK: 73. Tadič (Ajax - po 2. ŽK)