Do rebríčka najbohatších Slovákov sa dostali aj športovci: Aký majetok má Hossa či Chára?

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Na Slovensku každoročne vychádza rebríček najbohatších Slovákov. Populárny magazín Forbes zaradil tento rok do zoznamu aj známych športovcov. Do spoločnosti 38 Slovákov s najväčším majetkom sa dostali aj Zdeno Chára, Marián Gáborík, Marián Hossa či Marek Hamšík.

Všetci spomenutí si peniaze nahromadili počas svojich bohatých kariér. Tvrdou prácou sa dostali na čelo nielen slovenského, ale aj zahraničného športu a ich kluby to vedeli patrične oceniť. 

Najvyššie sa zo športovcov dostal do rebríčka Zdeno Chára, ktorý obsadil 31. priečku. Forbes jeho majetok odhadol na 90 miliónov eur. Chára nedávno ukončil štvrťstoročie trvajúcu kariéru, počas ktorej sa pohyboval na vrchole svetového hokeja - v NHL. Práve tam si zarobil väčšinu svojho majetku. 

Zdeno Chára sa teší, Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Gáborík, Hamšík aj Hossa s rovnakým majetkom

V tesnom závese za ním skončil Marián Gáborík, ktorý obsadil v rebríčku 34. miesto. Magazín odhadol jeho majetok na 80 miliónov eur. "Najmladší predstaviteľ zlatej generácie slovenského hokeja, ktorá žiarila v NHL. Jeho rýchlosť a strelecké schopnosti vedeli zámorské kluby, v ktorých pôsobil, kráľovsky odmeniť," uviedol na Gáborikovu adresu Forbes. 

Hneď sa Gáboríkom sa umiestnil jediný futbalista v rebríčku - Marek Hamšík. Jeho majetok by mal mať tiež približne hodnotu 80 miliónov eur. "Najväčšie peniaze zarobil rekordér slovenskej futbalovej reprezentácie počas dvanástich sezón v Neapole," uviedol v rebríčku Forbes.

Okrem obrovského zárobku z Neapolu a čínskeho Dalienu Yifang, Hamšík rozšíril aj svoju záľubu vo víne do podnikania. Momentálne vlastní značku vín Hamsik Winery. 

Posledným na zozname je Marián Hossa, ktorý obsadil 36. priečku s rovnakou hodnotou majetku ako Gáborík a Hamšík.

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára taktiež po odchode do športového dôchodku stavil na investície do podnikania a momentálne vlastní potravinársku firmu Hossa Family, ktorá vyrába a distribuuje mraziarenské výrobky.

Viac o téme: Marián Hossa Zdeno Chára Marián Gáborík Marek Hamšík
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/marek_hamsik_17_official
  • Zdroj: Forbes, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy