Základnú časť MLS ovládlo Los Angeles FC: Slováci sa do vyraďovačky nedostali

Hráči Los Angeles FC oslavujú zisk prvého miesta po základnej časti MLSHráči Los Angeles FC oslavujú zisk prvého miesta po základnej časti MLS Zdroj: SITA/AP/Ringo H.W. Chiu

LOS ANGELES - Futbalisti Los Angeles FC vyhrali základnú časť zámorskej MLS. V nedeľnom záverečnom dueli prvej ligovej fázy prehrali doma s Nashvillom 0:1, no Západnú konferenciu súťaže ovládli s 11-bodovým náskokom pred FC Austin.

Hráči Los Angeles FC nazbierali rovnaký počet bodov ako víťaz Východnej konferencie Philadelphia Union, v ich prospech však hovorí vyšší počet víťazstiev (21). V záverečnom kole základnej časti si postup do play off vybojovali Real Salt Lake, Minnesota United, FC Cincinnati a Orlando City.

V Západnej konferencii zostali pred bránami vyraďovačky Seattle Sounders a Albertom Rusnákom i San Jose Earthquakes s Jánom Gregušom, v Západnej konferencii aj Chicago Fire s Borisom Sekuličom. Play off odštartuje na budúci víkend.

Nemecký legionár Hany Mukhtar z Nashvillu vyhral zlatú kopačku MLS pre najlepšieho strelca základnej časti, keď zaznamenal 23 gólov.

Viac o téme: MLS Los Angeles FC FC Austin
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/LAFC
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy