Kórejský golfista napodobnil Woodsa: Pripadám si ako päťročné dieťa v Disneylande

Kórejský golfista Kim Ču-hjong Kórejský golfista Kim Ču-hjong Zdroj: SITA/AP/David Becker

LAS VEGAS - Kórejský golfista Kim Ču-hjong vyhral turnaj Shriners Children's Open a ako prvý od úspechov Tigera Woodsa v roku 1996 získal na PGA Tour dva tituly ešte pred 21. narodeninami.

V Las Vegas Kim Ču-hjong vyhral sa skóre -24 a náskokom troch rán pred dvojicou Američanov Patrick Cantlay, Matthew NeSmith.

Dvadsaťročný Kórejčan počas štyroch kôl v Las Vegas nezahral jediné bogey, teda jamku na jednu ranu nad par. Pred nedeľným finále sa delil o vedenie s Cantlaym, ale štvrtý hráč svetového rebríčka sa na poslednej jamke dopustil triplebogey.

"Na osemnástke som mal teda veľké šťastie, to nebudem klamať. Patrick hral úžasne a bolo mi cťou s ním bojovať. Hrám teraz veľmi stabilne," cenil si kórejský golfista, ktorý ovládol druhý turnaj PGA Tour z posledných štyroch štartov. V auguste dominoval na Wyndham Championship v Greensboro.

"Je to niečo neskutočné. Ešte pred pár mesiacmi som nemal v USA žiadny status a teraz som dvojnásobným víťazom na Tour a prirovnávaný k Tigerovi. Pripadám si ako päťročné dieťa v Disneylande," povedal Kim Ču-hjong. V rebríčku poskočí na 15. miesto a bude najlepším ázijským hráčom.

Viac o téme: Tiger Woods Golf Shriners Children's Open Kim Ču-hjong