Žilka vypadol na MS v Taškente: Domácemu favoritovi podľahol na ippon

Na snímke slovenský reprezentant v džude v kategórii do 90 kg Peter ŽilkaNa snímke slovenský reprezentant v džude v kategórii do 90 kg Peter Žilka Zdroj: TASR - Michal Svítok

TAŠKENT - Slovenský reprezentant v džude Peter Žilka vypadol na majstrovstvách sveta v Taškente v kategórii do 90 kg v 2. kole.

Domácemu Davlatovi Bobonovi, ktorý získal na vlaňajších OH v Tokiu bronz, podľahol na ippon. Uzbek získal v pondelok zlato, keď vo finále si poradil s Christianom Parlatim z Talianska.

Žilka zdolal v úvodnom súboji Roberta Florentina z Dominikánskej republiky, no jeho krajan Milan Randl skončil už v prvom kole. Ukrajinec Stnislav Gunčenko ho zdolal na ippon.

V pondelok v Taškente súťažili aj ženy do 70 kg, zlatú medailu vybojovala Chorvátka Barbara Matičová, ktorá vo finále zdolala krajanku Laru Cvjetkovú taktiež na ippon.