VIDEO Manchester City nečakane zakopol v Kodani, Dortmund triumf zo Španielska nezopakoval

Rozhodca Artur Soares Dias a červená karta pre Sergia GómezaRozhodca Artur Soares Dias a červená karta pre Sergia Gómeza Zdroj: SITA/AP/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

KODAŇ - Postup má už istý Manchester City, na pôde FC Kodaň síce remizoval 0:0, no FC Sevilla na treťom mieste ho už nemôže predbehnúť. Na ihrisku Borussie Dortmund remizoval španielsky zástupca 1:1.

Za hostí síce skóroval v 11. minúte Rodri, systém VAR však neuznal gól pre ruku a v 25 minúte zahodil pokutový kop Riyad Mahrez.

Rozhodca Artur Soares Dias Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

Po polhodine hry dostal červenú kartu Sergio Gomez a "Citizens" si v početnej nevýhode pripísali len remízu. Dortmund na druhej priečke zaostáva naďalej o tri body. Kodaň získala v tomto ročníku LM druhý bod, stále je však bez streleného gólu.

Za hostí nenastúpil Erling Haaland a Phil Foden hral až od 77. minúty. Slovenský obranca Denis Vavro nefiguroval pre zranenie na zápasovej súpiske dánskeho šampióna.