VIDEO Černák účastníkom kuriózneho momentu, Halák si odbil debut v drese Rangers

Obranca Tampy Bay Erik Černák v súboji o puk s Vladislavom GavrikovomObranca Tampy Bay Erik Černák v súboji o puk s Vladislavom Gavrikovom Zdroj: SITA/AP/Jay LaPrete

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák si odbil premiéru v drese New Yorku Rangers. Inkasoval tri góly z 33 striel a jeho tím podľahol Winnipegu Jets 1:4.

Halák zaznamenal 30 úspešných zákrokov a dosiahol úspešnosť 90,9 percenta. Vo Winnipegu sa o dva góly domácich postaral Mark Scheifele, dva vsietili Sam Gagner a Kyle Connor.

Halákov náprotivok Connor Hellebuyck pustil za svoj chrbát len strelu Drydena Hunta, ktorý vyrovnal v 44. minúte na 1:1. Kanadský brankár si pripísal 40 úspešných zákrokov.

Slovenský brankár Jaroslav Halák Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/John Woods/The Canadian Press

Duel bol 600. v profilige pre obrancu hostí Jacoba Troubu. Kapitán "Jazdcov" pritom strávil väčšinu kariéry práve vo Winnipegu, kde odohral 408 zápasov. So svojím terajším tímom podpísal sedemročný kontrakt v júli 2019.

Darilo sa Tampe Bay s Erikom Černákom, ktorá triumfovala na ľade Columbusu 5:2. Dva góly "bleskov" zaznamenal kapitán Steven Stamkos.

Černák odohral 20:15 minút a zaznamenal plusový bod, prezentoval sa aj jednou strelou. Bol aj účastníkom momentu, keď ho útočník Justin Danforth narazil ramenom a Černák sa kuriózne ocitol na domácej striedačke.

Spoluhráč Černáka, švédsky obranca Victor Hedman, dosiahol v tomto zápase významný míľnik, odohral už 900 zápas za Tampu. Tridsaťjedenročný švédsky obranca pôsobí v klube od sezóny 2009/2010.

Domácich poslala do vedenia nová posila Johnny Gaudreau, potom vyrovnal Corey Perry. V prvej tretine padlo päť gólov, v ďalších dvoch dávali góly už len hostia. "Vedeli sme, že do toho pôjdu pri prvom domácom zápase naplno. Chytili sa aj diváci, no v presilovke sme sa úspešne dostali späť," uviedol Perry pre oficiálnu webstránku NHL.

Carolina Hurricanes triumfovala na ľade San Jose Sharks 2:1. Víťazný gól pripísali 118 sekúnd pred koncom Sebastianovi Ahovi, ktorý tečoval korčuľou strelu Bretta Pescea. Ako prvý skóroval v drese hostí Martin Nečas, keď vyrovnal na 1:1 a odpovedal tak na presný zásah Jevgenija Svečnikova z 18. minúty. Hurricanes mali navrch v prostrednom dejstve, keď súpera prestrieľali 17:4.

Radosť hokejistov Caroliny Hurricanes Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Godofredo/A. VĂsquez

V ich drese odohral 23:19 minúty aj Brent Burns. Tridsaťsedemročný obranca nastúpil v druhom dueli za Carolinu proti tímu, v ktorom strávil predošlých jedenásť sezón.

Výsledky:

Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Gaudreau (Danforth, Jenner), 16. Nyquist (Johnson, Gudbranson) – 15. Perry (Namestnikov, Sergačov), 16. Stamkos (Killorn, Fleury), 19. Colton (Perry, Hedman), 28. Foote (Colton, Namestnikov), 48. Stamkos (Sergačev, Killorn). Brankári: Tarasov - Vasilejskij, strely na bránku: 28:39.

Winnipeg Jets - New York Rangers 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 11. Scheifele (Ehlers, Morrissey), 56. Gagner (Mäenalanen, Gustafsson), 59. Scheifele (Dubois, Ehlers), 60. Connor (Wheeler) – 44. Hunt (Trocheck, Panarin). Brankári: Hellebuyck - HALÁK, strely na bránku: 34:41

San Jose Sharks - Carolina Hurricanes 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 18. J. Svečnikov (Megna, Karlsson) – 40. Nečas (A. Svečnikov), 59. Aho (Pesce, Teräväinen). Brankári: Reimer - Raanta, strely na bránku: 19:35

Viac o téme: NHL Jaroslav Halák New York Rangers Tampa Bay Lightning Erik Černák
  • Zdroj: TASR, Športky