VIDEO Ani Ronaldo nepomohol United preklenúť defenzívu Newcastle, Chelsea a Arsenal nezaváhali

Cristiano Ronaldo a hráči Manchestru po neuznanom góle United protestujú u rozhodcu PawsonaCristiano Ronaldo a hráči Manchestru po neuznanom góle United protestujú u rozhodcu Pawsona Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United remizovali v nedeľnom zápase 11. kola Premier League s Newcastlom 0:0. Hostia tak na svojho súpera strácajú v tabuľke na šiestej pozícii naďalej jeden bod. Post lídra súťaže potvrdil Arsenal triumfom na ihrisku Leedsu United 1:0

Len druhýkrát v tejto sezóne nastúpil do ligového stretnutia v základe Cristiano Ronaldo. Portugalčan sa v druhom polčase postaral o kurióznu situáciu, keď brankárovi hostí Nickovi Popovi vzal loptu predtým, ako rozohral, a poslal ju do bránky. Domáci kanonier za to obdržal žltú kartu. Rozohrávka nasledovala po neuznanom góle Ronalda, ktorý neplatil pre ofsajd.

Krátko pred koncom riadneho hracieho času zahodil obrovskú šancu Fred, keď netrafil prázdnu bránku. V nadstavení zahodil ďalšiu tutovku Rashford, ktorý nahradil v 72. minúte Ronalda. Na lavičke domácich nebol slovenský brankár Martin Dúbravka – v United je na hosťovaní práve z Newcastlu a v dueli proti svojmu kmeňovému klubu nemohol podľa dohody figurovať na súpiske.

Cristiano Ronaldo a Antony Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Chelsea sa vzdialila United

"Červeným diablom" odskočila na dvojbodový rozdiel štvrtá Chelsea, ktorá vyhrala na pôde Aston Villy 2:0. Oba góly vsietil Mason Mount – úvodný po nevydarenej rozohrávke domácich a ďalší z výstavného priameho kopu. Zo zóny zostupu sa nepodarilo posunúť Southamptonu, ktorý remizoval s West Hamom United 1:1.

Arsenal si poistil vedenie

Vedenie v tabuľke si poistil Arsenal, na ihrisku Leedsu vyhral tesne 1:0 po góle Bukaya Saku z 35. minúty. "Gunners" majú pred druhým Manchestrom City priebežne náskok štyri body, pričom úradujúceho majstra čakal ešte v nedeľu duel na Anfielde proti FC Liverpool.

Domáci v druhom polčase vyvinuli tlak a dostali sa aj k pokutovému kopu, ktorý nepremenil Patrick Bamford. Ten istý hráč sa dožadoval ďalšej penalty v nadstavenom čase – v šestnástke súpera vrazil do Gabriela Jesusa a ten ho v páde kopol, za čo dostal pôvodne červenú kartu. Po protestoch hostí však hlavný rozhodca prešetril situáciu s pomocou systému VAR a odvolal svoj predchádzajúci verdikt.

Stretnutie medzi Arsenalom a Leedsom po niekoľkých sekundách prerušili na viac ako 30 minút. Dôvodom bol výpadok elektrického prúdu na štadióne, ktorý znemožnil komunikáciu medzi rozhodcami.