Slováci režírovali triumf Třinca, Koch zariadil výhru Vítkovíc

Patrik Hrehorčák a Tomáš Marcinko oslavujú gól TřincaPatrik Hrehorčák a Tomáš Marcinko oslavujú gól Třinca Zdroj: Profimedia

VÍTKOVICE - Hokejisti Vítkovíc vyhrali v nedeľnom zápase 11. kola českej extraligy nad Kladnom 2:0. O oba góly domácich sa postaral Slovák Patrik Koch.

Po dvoch bezgólových tretinách otvoril Koch skóre v 42. minúte, ďalší gól strelil už o 83 sekúnd neskôr. Vítkovice si tak upevnili post lídra pred Pardubicami, ktoré strácajú na druhom mieste jeden bod a v nedeľu vyhrali nad Libercom 1:0 po predĺžení. O jediný gól sa postaral Lukáš Radil, ktorému asistoval Peter Čerešňák.

Slováci mali výrazný podiel aj na výhre Třinca, ktorý zdolal Spartu Praha 4:2. Patrik Hrehorčák, Libor Hudáček a Tomáš Marcinko vsietili tri góly domácich a pri štvrtom asistoval Marko Daňo.

Do kanadského bodovania sa zapísal v dueli medzi Olomoucom a Brnom (2:3) aj slovenský brankár Branislav Konrád, ktorý asistoval pri druhom góle domácich. Jeho krajania mali podiel aj na výhre hostí - ich prvý gól vsietil Andrej Kollár a v bránke ich podržal Marek Čiliak.

Hokej - 11. kolo českej extraligy

Mladá Boleslav - Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 40. Pajer, 60. Lev (CINGEĽ)

Škoda Plzeň - Verva Litvínov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 12. Schleiss, 20. Malat, 40. Kodýtek, 47. Dvořák - 11. Demel (SUKEĽ), 30. Gut, 51. Hlava
/M. Tomek (Litvínov) odchytal celý zápas/

HC Olomouc - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 16. Rašner, 38. Ondrušek (KONRÁD) - 12. KOLLÁR, 26. Strömberg, 33. Flek
/B. Konrád odchytal celý zápas - M. Čiliak odchytal celý zápas/

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 63. Radil (ČEREŠŇÁK)

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 28. HREHORČÁK, 38. HUDÁČEK, 46. MARCINKO, 51. Růžička (DAŇO) - 22. Thorell, 32. Horák

HC Energie Karlove Vary - Motor České Budějovice 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 19. Koblasa, 22. Černoch, 42. Hladonik (GRÍGER), 46. Jiskra - 16. Koláček (z tr. strieľania), 26. Pech, 59. Hanzl

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 42. a 43. KOCH

Viac o téme: Libor Hudáček HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Patrik Hrehorčák Patrik Koch