Toto je Anfield! Rozhodca zapískal, pretože sme dali gól, hromžil Guardiola

Tréner hráčov Manchestru City Pep GuardiolaTréner hráčov Manchestru City Pep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola sa po prehre 0:1 v Liverpoole v nedeľnom šlágri anglickej ligy posťažoval na neuznaný gól Phila Fodena.

Podľa kouča úradujúcich majstrov ovplyvnil verdikt rozhodcu Anthonyho Taylora štadión Anfield.

Foden v 53. minúte poslal City do vedenia, ale Taylor po kontrole situácie na monitore neuznal gól kvôli faulu Erlinga Haalanda na Fabinha v úvode akcie. "Toto je Anfield," vyhlásil Guardiola v televíznom rozhovore. "Rozhodca veľmi púšťal hru, podobných faulov bola miliarda. Tento bol odpískaný, pretože sme dali gól," doplnil španielsky tréner.

Jeho zlosť z neuznaného gólu vyústil v konflikt s domácimi priaznivcami. Niektorí z nich po ňom dokonca hádzali mince. "Snažili sa, ale netrafili ma. Možno nabudúce budú úspešnejší," poznamenal Guardiola, ktorého zverenci strácajú z druhého miesta neúplnej tabuľky štyri body na vedúci Arsenal.

Tréner Manchestru City Pep Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

O prvej porážke City v sezóne Premier League rozhodla trefa Mohameda Salaha zo 76. minúty. "Prehrali sme, pretože sme urobili chybu. Hrali sme proti jednému z najlepších tímov sveta a v takých vyrovnaných zápasoch sú rozdiely veľmi malé," povedal bývalý tréner Barcelony a Bayernu Mníchov.

Výsledok chutí skvele

Jeho náprotivok Jürgen Klopp záver duelu nesledoval z lavičky, pretože bol v 86. minúte vylúčený za protesty. Nepáčil sa mu zákrok hosťujúceho Bernarda Silvu na Salaha priamo pred ním. "Červená bola moja vina, prehnal som to. Beriem to, ale ako je možné, že toto nebolo zapískané ako faul? Tomu nerozumiem," uviedol nemecký kouč.

Nečakané víťazstvo, po ktorom sa Liverpool posunul na ôsmu pozíciu, si veľmi vážil. "Výsledok chutí skvele. Proti City musíte hrať nad svoje limity, čo sa nám podarilo. Bol to od chlapcov špičkový výkon," dodal Klopp.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Jürgen Klopp Mohamed Salah Liverpool FC Phil Foden