VIDEO Kuriózna asistencia Martina Fehérváryho: Aj takto sa dá prihrať na gól

Slovenský obranca Martin Fehérváry asistoval na gól Larsovi ElleroviSlovenský obranca Martin Fehérváry asistoval na gól Larsovi Ellerovi Zdroj: Reprofoto - Twitter/Washington Capitals

WASHINGTON - Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral takmer 22 minút v zápase Washingtonu s Vancouverom, v druhej tretine asistoval na gól Larsovi Ellerovi a jeho tím zvíťazil 6:4.

Okrem toho zaznamenal jednu plusku, rozdal dva bodyčeky a zblokoval dve strely.

Gólová akcia mala kuriózny nádych. Fehérváry nastrelil puk smerom k bráne, ten sa odrazil od zadného mantinelu a pristál priamo na hokejke Ellera. Dánsky útočník mal zrazu voľný priestor pre pohotové zakončenie a prekonal brankára Canucks Thatchera Demka.

Za prvú hviezdu zápasu vyhlásili Alexandra Ovečkina. Ruský kanonier dal dva góly a na konte ich má už 782. V historickej tabuľke strelcov znížil náskok druhého Gordieho Howea na 19 gólov, na čele je Wayne Gretzky s 894 zásahmi.

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Vancouver Canucks Martin Fehérváry Lars Eller
  • Zdroj: TASR, Športky