VIDEO Arsenal zvládol domáci súboj s PSV: Kanonieri si zaistili postup do vyraďovacej fázy

Bukayo Saka a Philipp Max v súboji o loptuBukayo Saka a Philipp Max v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v dohrávanom zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy doma nad PSV Eindhoven 1:0 a zabezpečili si postup do vyraďovacej fázy súťaže.

"Kanonieri" majú po štyroch dueloch plný počet 12 bodov v A-skupine, druhé PSV sedem, tretie Bodö/Glimt len štyri a už sa nemôže dostať na prvé miesto.

Arsenal na domácom Emirates Stadium od úvodu dominoval, no dlho sa nedokázal dostať do vyložených šancí. V prvom polčase súpera prestrieľal 9:1, ale ani jeden jeho pokus nemieril na bránku.

Gabriel vo výskoku v Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

V druhom dejstve domáci tlak stupňovali, už prišli aj gólové príležitosti a v 71. minúte aj gól, o ktorý sa postaral halfvolejom Granti Xhaka. Z pravej strany ho našiel v pokutovom území Takehiro Tomijasu.

Ďalší mohol pridať Bukayo Saka, no neprepálil brankára. PSV sa v závere snažilo o tlak, ale nedokázalo zaskočiť defenzívu súpera. Duel sa mal hrať pôvodne už 15. septembra, no odložili ho pre obmedzené policajné kapacity po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II.