VIDEO Pražské derby pred takmer 20 tisíc divákmi: Hromada gólom prispel k trpkému debaklu Sparty

Gólové oslavy futbalistov SlavieGólové oslavy futbalistov Slavie Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalový stredopoliar Jakub Hromada prispel v 13. kole českej ligy gólom k víťazstvu Slavie Praha nad Spartou 4:0. V 13. minúte strelou po zemi zvýšil na 2:0 pre "zošívaných", ktorí sú po triumfe v prestížnom derby v tabuľke druhí o štyri body za Viktoriou Plzeň.

Všetky góly padli už v prvom polčase. Hromada hral do 74. minúty, keď ho za potlesku tribún v Edene vystriedal Christ Tiehi. Ivan Schranz pre zranenie nefiguroval na súpiske domáceho tímu. Sparťanský krídelník Lukáš Haraslín bol na ihrisku do 60. minúty duelu, ktorý sledovalo 19.370 divákov.

Futbalisti Dynama České Budějovice prehrali v 13. kole českej ligy s Hradcoom Králové 0:3. 1. FC Slovácko zvíťazilo nad Teplicami 2:1 vďaka gólu Stanislava Hofmanna zo štvrtej minúty nadstaveného času.

česká liga - 13. kolo:

Slavia Praha - Sparta Praha 4:0 (4:0)
Góly: 5. Jurečka, 12. HROMADA, 30. Masopust, 45+3. Olayinka
/J. Hromada hral do 74. min, I. Schranz nebol na súpiske - L. Haraslín hral do 60. min/

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:1 (0:1)
Góly: 85. Vecheta, 90+4. Hofmann – 42. Gning
/M. Tomič (Slovácko) odohral celý zápas/

FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 4:3 (1:1)
Góly: 45+3. a 86. Mareček, 62. Pech, 83. Šimek - 4. a 73. Květ (oba z 11 m), 58. Drchal, ČK: 68. Jaroš (Bohemians)
/S. Dancák hral do 80. min - E. Prekop hral do 90. min/

Dynamo České Budějovice - FK Hradec Králové 0:3 (0:0)
Góly: 53. a 65. Kubala, 88. Koubek
/M. Králik a L. Skovajsa odohrali celý zápas, L. Čmelík (všetci České Budějovice) hral od 46. min/

Viac o téme: Sparta Praha SK Slavia Praha Jakub Hromada