Hádzanári Tatrana vstúpili do Európskej ligy prehrou: Obhajcovi titulu vzdorovali celý zápas

Bélone Moreira (Benfica), Oliver Rábek (Tatran Prešov) a Ole Rahmel (Benfica) Európskej ligy EHF v hádzanej mužovBélone Moreira (Benfica), Oliver Rábek (Tatran Prešov) a Ole Rahmel (Benfica) Európskej ligy EHF v hádzanej mužov Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom úvodnom zápase základnej A-skupiny Európskej ligy s Benficou Lisabon 25:29.

Obhajcovi titulu vzdorovali po celý zápas, no sedemgólové manko z úvodu druhého polčasu už nedokázali stiahnuť. Ďalší zápas EL odohrajú 1. novembra vo francúzskom Montpellieri.

EL, A-skupina, 1. kolo:

Tatran Prešov - SL Benfica Lisabon 25:29 (9:15)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Leben, Colodeti - L. Urban 6, Ivanovič 4, Hernandez 4, Kasatkin 3, Davidovič 3, Garcia Lopez 2, Carapkin 1, Michalka 1, Rábek 1, Golubovič, Fenár, najviac gólov SL Benfica: Djordjič 10, Rahmel 5. Rozhodovali: E. Vitaku, A. Vitaku (obaja Kos.), TH: 4/2 - 9/7, vylúčení: 2:2.

Lukáš Urban okamžite odpovedal na úvodný gól súpera, ale od stavu 1:1 už boli vo vedení iba hostia. Prešovčania im dlho nedovoľovali odskočiť na výraznejší rozdiel a favoritovi statočne vzdorovali.

Hostia viedli o tri góly prvýkrát v 12. minúte po góle Rahmela (4:7), no Tatran viackrát dotiahol na rozdiel jediného. Od stavu 9:10 mu však vôbec nevyšiel záver prvého polčasu, keď inkasoval päť gólov po sebe (9:15).

Hostia si počas druhého dejstva viackrát vytvorili aj osemgólový náskok a to ešte Tatran niekoľkokrát podržal brankár Colodeti. Druhá polovica druhého polčasu však patrila Prešovu.

Do zápasu sa vrátil tromi gólmi od stavu 19:27 a na zásah hostí na 22:28 zareagoval skorigovaním na 25:28. Fanúšikovia hnali domáci tím za ďalšími gólmi, ale tomu už nezostal čas vyrovnať.