VIDEO Senzácia na Turnaji majsteriek! Svetová jednotka Iga Swiateková balí kufre

Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková prekvapujúco vyradila svetovú jednotku Igu SwiatekovúBieloruská tenistka Aryna Sabalenková prekvapujúco vyradila svetovú jednotku Igu Swiatekovú Zdroj: SITA/AP/LM Otero

FORT WORTH - Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková prekvapujúco postúpila do finále majstrovstiev sveta WTA Tour v americkom Fort Worthe. Nasadená sedmička podujatia vyradila svetovú jednotku Igu Swiatekovú z Poľska 6:2, 2:6, 6:1.

Jej súperkou v boji o titul bude Francúzka Caroline Garciová, ktorá si poradila s Grékyňou Mariou Sakkariovou 6:3, 6:2.

Sabalenková predviedla 23 víťazných úderov a iba 19 nevynútených chýb. Svojej súperke oplatila prehru zo semifinále US Open, v ktorom Poľka uspela v troch setoch a napokon získala svoj druhý grandslamový titul v sezóne.

"S Igou som predtým v tomto roku štyrikrát prehrala, no vždy to bol boj. Vedela som, že ak podám výborný výkon, mám šancu ju zdolať. Po nevydarenom druhom sete som sa rýchlo zmobilizovala a v treťom mi takmer všetko vyšlo," uviedla Sabalenková pre akreditované médiá.

Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/LM Otero

Podľa Swiatekovej sa pod jej prehru podpísal veľký počet nevynútených chýb. "V treťom sete som kazila údery, ktoré bežne nekazím a uľahčila som súperke cestu k víťazstvu."

Garciová potrebovala na víťazstvo iba 75 minút. V prvom sete prelomila podanie súperky na 4:2 a v nasledujúcom chvíľach dominovala, keď vyhrala aj všetky úvodné štyri hry druhého setu.

"Ani neviem, ako sa mi podarilo nájsť novú energiu, lebo v predchádzajúcom dueli som cítila únavu. Pokúsim sa zakončiť sezónu tým najlepším spôsobom," povedala Garciová, ktorá sa môže stať druhou francúzskou šampiónkou MS WTA.

V roku 2005 sa tešila zo zisku trofeje Amelie Mauresmová.

MS WTA Tour vo Fort Worthe - semifinále:

Aryna Sabalenková (Biel.-7) -  Iga Swiateková (Poľ.-1) 6:2, 2:6, 6:1

Caroline Garciová (Fr.-6) - Maria Sakkariová (Gréc.-5) 6:3, 6:2

Viac o téme: Turnaj majsteriek Caroline Garciová Maria Sakkariová Iga Swiateková Aryna Sabalenková