Lobotkov Neapol bodoval naplno, AC Miláno nezvládlo úlohu favorita a zakoplo

Tanguy Ndombélé pri lopteTanguy Ndombélé pri lopte Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol vyhrali v talianskej Serii A desiaty zápas za sebou. V utorkovom dueli 14. kola zdolali doma Empoli 2:0 a potvrdili post lídra tabuľky. V drese domácich hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 90. minúty.

O triumfe favorita rozhodol v 69. minúte Hirving Lozano z pokutového kopu po faule Razvana Marina na Victora Osimhena v pokutovom území.

Victor Osimhen sa snaží Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

V 88. minúte potvrdil zisk troch bodov Piotr Zieliňski po asistencii Lozana. Neapol je v lige stále bez prehry a výraznejšie sa odpútalo od AC, ktoré iba remizovalo na ihrisku nováčika Cremonese 0:0.