Kužmová v prvom kole nevyzrela na Bartůňkovú: Šramková úspešne otočila rozhodujúci set

Slovenská tenistka Viktória KužmováSlovenská tenistka Viktória Kužmová Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji ITF J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. V pozícii nasadenej päťky prehrala s Češkou Nikolou Bartůňkovou 3:6, 7:5, 3:6.

V rozhodujúcom sete vyrovnala z 1:3 na 3:3, koncovka však patrila súperke. Slovenská reprezentantka ešte pokračuje na turnaji vo štvorhre po boku svojej mladšej sestry Kataríny Kužmovej.

Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji ITF J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. V úvodnom kole vyradila švajčiarsku kvalifikantku Bojanu Klincovovú 0:6, 6:3, 6:3. V treťom sete prehrávala 0:2, no následne otočila na 4:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Mala som strach z povrchu

V dueli o postup do štvrťfinále sa stretne s ôsmou nasadenou Niginou Abduraimovovou z Uzbekistanu. Zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Dávida Olasza po zápase priznala, že sa na začiatku duelu na kurte trápila.

"Mala som strach z povrchu. Trénujem síce v NTC, ale nie na centrálnom dvorci. Musím si naň zvyknúť. Bola som aj trošku nervózna, po dlhom čase som hrala doma, tak to na mňa v prvom sete celé doľahlo.

V ďalších dvoch setoch som sa postupne dostávala do hry. V treťom sete sa to už začalo približovať tomu, čo dokážem," povedala dvadsaťšesťročná hráčka NTC pre oficiálnu stránku turnaja.