MS VO FUTBALE 2022 Chorváti sa naladili výhrou, Argentína si na súperovi zgustla!

Lionel Messi vyváža loptuLionel Messi vyváža loptu Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

RIJÁD - Futbalisti Chorvátska v generálke na majstrovstvá sveta vyhrali nad Saudskou Arábiou 1:0 gólom Andreja Kramariča. Strieborný tím z minulého šampionátu natiahol víťaznú sériu na päť stretnutí.

Futbalisti Argentíny zvíťazili v prípravnom stretnutí pred MS 2022 v Katare nad Spojenými arabskými emirátmi 5:0. Zverenci trénera Lionela Scaloniho rozhodli o výsledku už v prvom polčase, keď dokázali streliť štyri góly. Angel Di Maria sa presadil dvakrát, Lionel Messi, Julian Alvarez a Joaquin Correa dali po jednom presnom zásahu.

Chorváti prípravný duel v Rijáde rozhodli až v závere po nástupe opôr z lavičky. V 82. minúte skóroval Kramarič po prihrávke kapitána Modriča. Ďalšie dva góly Kramariča a Perišiča neplatili kvôli ofsajdu.

Zverenci trénera Daliča vstúpia do turnaja v Katare za týždeň zápasom s Marokom, Saudská Arábia budúci utorok začne MS proti Argentíne.

Mexiko prehralo v generálke na MS so Švédskom 1:2. Za severanov strelili góly Marcus Rohden a Mattias Svanberg, za Mexiko skóroval Alexis Vega.

Česi vyhrali nad Faerskými ostrovmi 5:0, hetrikom medzi 13. a 23. minutou sa pri reprezentačnej premiére blysol Mojmír Chytil.