MS VO FUTBALE 2022 Španieli nedopustili prekvapenie: Ansu Fati sa vrátil po dvoch rokoch

Španielski futbalistiŠpanielski futbalisti Zdroj: SITA/AP/Paul White

ABÚ ZABÍ - Futbalisti Španielska zvíťazili v generálke na majstrovstvá sveta v Katare 3:1 na ihrisku Jordánska. V Ammáne skórovali Ansu Fati, jeho spoluhráč z Barcelony Gavi a premiérovo sa v reprezentácii presadil Nico Williams. V nastavenom čase skóre skorigoval domáci Al Daradreh.

Gavi s Fatim dali druhý gól v národnom tíme. Cenná bola trefa predovšetkým pre Fatiho, ktorý sa do reprezentácie vrátil po vleklých zraneniach a viac ako dvoch rokoch. Dvadsaťročný útočník v úvode stretnutia zužitkoval Asensiov prienik a z ľavej strany poslal loptu ku vzdialenejšej tyči.

Ghana porazila v Abú Zabí 2:0 Švajčiarsko, pre oba tímy išlo o generálku na MS. "Zlepenými" gólmi v 70. a 74. minúte rozhodli stopér Salisu a striedajúce Semenyo. Švajčiarom nepomohol ani návrat brankárskej jednotky Sommera, ktorý bol pre zranenie mesiac mimo hry. Nedávni premožiteľi českej reprezentácie z Ligy národov dnes prehrali po troch predchádzajúcich víťazstvách.

Vzájomný duel poslúžil ako posledná príprava pred šampionátom aj Japonsku s Kanadou. Zámorský celok, ktorý sa medzi elitou predstaví po 36 rokoch, zvíťazil v Dubaji 2:1 vďaka Cavalliniho penalte z piatej minúty nastavenia.

Maroko sa naladilo na začiatok MS výhrou 3:0 nad Gruzínskom. Presadili sa útočné hviezdy afrického celku Nasjrí a Zijach, ktorý ďalekonosným pokusom z vlastnej polovice preloboval brankára Mamardašviliho. Tretí gól pridal po zmene strán z penalty Búfál. Maročania predĺžili sériu bez porážky na sedem stretnutí.

Izrael - Zambia 4:2 (2:0)
Góly: 23. Baribo, 24. David, 89- Kabwe (vlastný), 90. Shabiro - 55. Kangwa, 67. Rally -

Malta - Grécko 2:2 (0:1)
Góly: 54. Degabriele, 67. Teuma - 39. Bakasetas, 86. Fountas, ČK: 79. Barkas (Gréc.)

Ghana - Švajčiarsko 2:0 (2:0)
Góly: 70. Salisu, 74. Semenyo

Kanada - Japonsko 2:1 (1:1)
Góly: 21. Vitoria, 90.+5 Cavallini - 9. Soma

Peru - Paraguaj 1:0 (0:0)
Gól: 49. Valera, ČK: 84. Succar - 84. Balbuena

Nikaragua - Salvádor 1:0 (0:0)
Gól: 82. Bonilla (z 11 m)